Vilties bėgime – KUL medikų konsultacijų kabinetas

Vilties bėgime – KUL medikų konsultacijų kabinetas
AA

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Prognozuojama, kad susirgimų skaičius per 10 metų išaugs iki 30 proc. Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL), siekdama mažinti grėsmingą susirgimų mastą, prisideda prie Europos Sąjungos (ES) kovos su vėžiu misijos. Šį sekmadienį, gegužės 19 d., Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje, vyksiančiame „Vilties bėgimo” renginyje medikai kviečia į mobilų konsultacijų kabinetą.

„Sėkmingam vėžio gydymui labai svarbi ankstyva diagnostika, kurią dažnai skatina žmonių žinios apie ligą. Kartu su komanda norime skleisti žinią apie vėžį, jo rizikos veiksnius, stiprinti žmonių informuotumą apie ankstyvosios patikros programas ir prevenciją, šiuolaikinius gydymo metodus. Vėžys paliečia dažną šeimą. Norime išreikšti palaikymą sergantiesiems ir jų artimiesiems. Drąsiname ateiti pasikonsultuoti dėl savęs, dėl sau brangių žmonių. Atsigręžkime į savo sveikatą. Išgirskime, eikime pasitikrinti ir skatinkime šiuo pavyzdžiu sekti supančią bendruomenę”, – sako KUL Onkologijos ir radioterapijos klinikos vadovė dr. Aista Plieskienė.

KUL medikai konsultuos žmones bei žiniomis, patarimais dalinsis nuo 11 iki 16 val.  Pokalbiai bus nemokami, neformalūs ir anonimiški. Gydytojai ir slaugytojos suteiks žinių apie sveiką gyvenseną, rizikos veiksnius bei išsklaidys atrankinės patikros procesų stigmas. Patyrę specialistai taip pat kalbės apie veiksmingiausios vėžio kontrolės strategijos – prevencijos galimybes.

Vaikams bus paruošti interaktyvūs žaidimai, kurių pagalba jie galės suprasti, kaip plinta piktybinės ląstelės, virstančios vėžiu. 

Pasak A. Plieskienės, KUL medikų žinių bagažas ir patirtis yra labai reikšmingi atliepiant visuomenei aktualius klausimus.

„Esame vienintelė gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje, kurioje dirba darni specialistų komanda, teikianti visa apimančią pagalbą onkologiniam pacientui – nuo ligos diagnozės iki kompleksinio gydymo bei reabilitacijos. Norime būti kartu su sergančiaisiais, jų šeimomis, padėti jiems visuose gydymo etapuose”,  – kalbėjo A. Plieskienė.

Specialistės teigimu, KUL žengia kryptingus žingsnius, siekdama dar labiau plėsti ir skatinti ankstyvą vėžio diagnostiką. Ligoninėje veikia Lietuvoje vykdomos penkios onkologinių ligų prevencijos programos.

„Šiais metais pradėta vykdyti krūties vėžio prevencinė programa. Profilaktinei mamogramai, kuri yra svarbiausias krūties vėžio tyrimas, moterys turi galimybę užsiregistruoti ir pasitikrinti nelaukiant eilėje. Mūsų įstaigoje jau šešerius metus sėkmingai veikia į onkologinius pacientus orientuota „Žaliųjų koridorių“ sistema ir tokių pacientų atvejo vadyba. Tai skirta pacientams, kurie pirmą kartą kreipiasi į ligoninę dėl nustatytos onkologinės ligos. „Žaliasis koridorius“ leidžia pagreitinti ne tik piktybinių navikų diagnostiką, bet ir onkologinės ligos gydymo pradžią", – pasakojo KUL Onkologijos ir radioterapijos klinikos vadovė.

Europos Sąjungos (ES) kovos su vėžiu misijos turas keliauja po visą Lietuvą. Tai Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato remiama ES kampanija, kuria siekiama sužadinti žmonių smalsumą ir paskatinti juos pasidomėti liga daugiau. Vėžio tema didelei daliai visuomenės vis dar yra tabu.

Reklama Ikona, uždaryti