Valančių vandenį ir plaukiojančių salų projektas tik per plauką nuo nutraukimo

Valančių vandenį ir plaukiojančių salų projektas tik per plauką nuo nutraukimo
AA
Dar prieš Kalėdas, KU Jūros tyrimų instituto (Marine Research Institute)  bei Kuršių Nerijos Nacionalinio Parko komanda, pranešė jog iš projekto LiveLagoons lėšų padovanos Klaipėdos miestui plaukiojančias salas. Šio projekto vertė skaičiuojama 10 tūkst. EUR.
Pernai gegužės mėnesį plaukiajančios salos buvo patalpintos Kuršių mariose, apsodintos vietinėmis augalų rūšimis, daugiausia įvairiomis viksvomis, vilkdalgiais, rūgštynėmis ir panaudojant šių augalų gerąsias savybes pagerino vietinę vandens kokybę. Augalai savo augimui naudoja maistines medžiagas, kurių yra vandenyje, kaip antai azotą ir fosforą bei pašalina šių medžiagų perteklių vandenyje.
Nors eksperimentinis projekto periodas baigėsi, salas norima atiduoti Klaipėdos miestui ir jas instaliavus Dangės upėje ar kitoje patogioje lokacijoje toliau gerinti vandens kokybę, gražinti aplinką. Tačiau šie planai neišsipildys, jei nebus surasti papildomi 2 tūkst. EUR skirti finansuoti salų priežiūrą ateinančius 3 metus.
Artimai su projektu susijusi Greta Gyraitė savo Facebook paskyroje ragina visus prisidėti: "Būkim biedni bet teisingi, altruistizmui yra ribos ir sąlygos. Laiką gali skirti, bet jeigu dar iš savo lėšų reiktų 3 metus ir augalėlius pirkti, tai jau nebe-sweet. Tai va, o ką reiškia šiais laikais beveik 200k gyventojų surinkti 2k? Easy!".
Šios idėjos savanoriškam finansavimui sukurtas lėšų rinkimo puslapis, jį pasiekti galite čia: https://bit.ly/2NAiDKt

Reklama Ikona, uždaryti