Klaipėdos universiteto ligoninės intervenciniams kardiologams – tarptautinis aukščiausio lygio ekspertų įvertinimas.
Jie tapo pirmaisiais Lietuvoje, kurie buvo pakviesti sudėtingą lėtinės vainikinės arterijos okliuzijos atvėrimo procedūrą tiesiogiai transliuoti konferencijoje „Riga EAST CTO Meeting“, suburiančioje geriausius pasaulio intervencinius kardiologus.
„Džiaugiamės, kad KUL vardas skamba tarptautiniu mastu. Tai, kad buvome pakviesti atstovauti Lietuvai ir tiesiogiai tokio aukšto lygio konferencijoje atlikti vieną sudėtingiausių kardiologinių intervencijų – didžiulis pasiekimas, pelnytas pasitikėjimas ir atsakomybė. Operaciją gyvai stebėjo šimtai kardiologijos profesionalų iš Japonijos, Vokietijos, Skandinavijos, Lenkijos ir kitų Baltijos šalių. Mūsų komanda įžengė į globalų žinių mainų ir mokymo lauką. Mes nebesame tik stebėtojai, mes esame tarp tų, kurie dalijasi patirtimi su tarptautine medicinos bendruomene, diskutuoja ir dalijasi patirtimi. Šis interaktyvus formatas leido ne tik mokyti, bet ir patiems mokytis – gauti patarimų, įžvalgų ir tiesioginį grįžtamąjį ryšį iš geriausių pasaulio specialistų“, – sakė KUL Kardiologijos klinikos vadovas Andrej Pileckij.
Operaciją atliko intervenciniai kardiologai – A. Pileckij ir Romualdas Mačiūnas.
Pasak R. Mačiūno, norint sėkmingai atlikti lėtinės vainikinės arterijos okliuzijos atvėrimo procedūrą, būtini aukščiausio lygio įgūdžiai, ilgametė patirtis, strateginiai sprendimai, komandinis darbas ir modernios technologijos.
Tiesioginės transliacijos metu KUL gydytojai ne tik operavo, bet ir tiesiogiai bendravo su auditorija: komentavo operacijos eigą, atsakinėjo į klausimus, dalijosi įžvalgomis, gavo ekspertinius patarimus.
Operacija truko beveik 4 valandas. Ją intervenciniai kardiologai atliko naudojant modernias technologijas – itin plonas, vos kelių šimtųjų milimetro diametro vielutes, stentus ir specializuotą įrangą.
Gydytojams pavyko atstatyti didelę dalį širdies, visiškai užakusią ir ženkliai kalcio pažeistą kraujagyslę. Į ją buvo įvesti trys stentai. Tai ploni, tinkluotos struktūros metalo vamzdeliai, palaikantys kraujagyslės praeinamumą ir atkuriantį kraujotaką.
„Norint įvesti stentus, reikėjo kelio, kurį užtikrinome pasitelkę nuo 0,025 iki 0,035 mm diametro įvairaus tipo vielutes. Į pažeistą kraujagyslės dalį įvedėme tris stentus, palaikančius širdies kraujagyslės struktūrą. Kai atidarėme lėtinę okliuziją, naudojome dvi kraujagysles – kirkšnyje ir dešinės rankos rieše“, – sakė A. Pileckij.
Operaciją atliko intervenciniai kardiologai – A. Pileckij ir Romualdas Mačiūnas.
KUL Intervencinės kardiologijos centro vadovas dr. Povilas Budrys džiaugėsi, jog nuosekliu darbu, pažangiausių priemonių pritaikymu ir atliekamų intervencinių procedūrų kompleksiškumu bei kokybe, KUL Intervencinės kardiologijos centras sulaukia vis daugiau pripažinimo tarptautiniu mastu. Tai įrodo pakvietimas dalintis patirtimi su intervenciniais kardiologais iš viso pasaulio tiesioginės transliacijos iš rentgeno-operacinės metu.
Taip pat jis priminė, kad lėtinių vainikinių arterijų okliuzijų atvėrimo procedūros dažniausiai atliekamos pacientams, kuriuos fizinio krūvio metu vargina diskomforto pojūtis krūtinėje, dėl kurio jie negali gyventi visaverčio gyvenimo.
„Ši širdies kraujagyslių intervencija – ne tik palengvina simptomus – ji grąžina žmogui gyvenimo kokybę. Po jos pacientas vėl gali judėti be skausmo, sumažėja vaistų poreikis, o kai kuriais atvejais išvengiama širdies operacijos. Žmogus gali grįžti į aktyvesnį gyvenimą“, – sakė P. Budrys.
Lėtinių okliuzijų atvėrimo procedūros KUL pradėtos prieš beveik 10 metų glaudžiai bendradarbiaujant su Europos ekspertais, tarp jų – ir pripažintas Latvijos intervencinės kardiologijos specialistas dr. Artis Kalnins iš Rygos Rytų universitetinės ligoninės, kuris ir pakvietė KUL intervencinius kardiologus operaciją atlikti konferencijos metu tiesiogiai iš operacinės.