Tarptautinėje endoskopinės chirurgijos konferencijoje - Respublikinės Klaipėdos ligoninės chirurgo pranešimas

Tarptautinėje endoskopinės chirurgijos konferencijoje - Respublikinės Klaipėdos ligoninės chirurgo pranešimas
AA

17-asis IFSES Pasaulinis endoskopinės chirurgijos kongresas, kurį organizuoja Europos endoskopinės chirurgijos asociacija kartu su Tarptautine endoskopinės chirurgijos asociacijų federacija, šiemet vyko Ispanijoje, Barselonoje.

Konferencijoje dalyvavo Europos šalių, šiaurės Amerikos ir Azijos gydytojai chirurgai, mokslininkai bei technologinės industrijos atstovai.
 

Endoskopinės chirurgijos kongrese pasaulio chirurgai pristatė ir aptarė įvairias klinikines situacijas, diagnostikos gaires, dalinosi patirtimi, taikant naujesnius gydymo metodus, kaip robotinė chirurgija, imunofluorescencija.

„Apie pasiekimus taikant laparoskopinę chirurgiją pranešimą skaitė vienas iš invazinės chirurgijos Italijoje pradininkų profesorius Mario Morino. Labai džiaugiuosi, kad 2017 metais pas profesorių teko stažuotis tris mėnesius. Jis – ne tik savo srities profesionalas, bet ir aktyvus veikėjas, prieš 27 metus su kolegomis įkūręs Europos endoskopinės chirurgijos asociaciją. Jos organizuojamose tarptautinėse konferencijose, suburiančiose pasaulio medikus, susipažįstama su naujausiomis endoskopinės chirurgijos gydymo tendencijomis pasaulyje“, – pasakoja Respublikinės Klaipėdos ligoninės chirurgas Marijus Ambrazevičius, kuris lapkričio pabaigoje dalyvavo Pasaulininiame endoskopinės chirurgijos kongrese.

klaipėdos respublikinė ligoninė chirurgas

Tarptautinėje konferencijoje abdominalinės chirurgijos gydytojas M. Ambrazevičius pristatė pranešimą apie retą genetinį susirgimą – Peutz-Jeghers sindromą, kurio metu storojoje ir plonojoje žarnose formuojasi polipai, sukeliantys žarnų invaginacijas. Šiuo konkrečiu atveju – vienas plonosios žarnos segmentas įlindo į kitą.
Retą patologiją turinčiai pacientei chirurgas Marijus Ambrazevičius operaciją atliko laparoskopiniu būdu.

„Mūsų skyriuje dauguma operacijų, kai tai įmanoma, atliekama mažai invaziniu būdu. Šiuo atveju operacija buvo techniškai sudėtinga, nes pacientė prieš tai jau buvo operuota atviru būdu – laparotomija. Žarnų nepraeinamumo priežastis, t.y. plonosios žarnos invaginacija, buvo atstatyta per nedidelius pjūvelius ilgais instrumentais. Palyginus su tradicine chirurgija, laparoskopinė operacija turi šiuos privalumus: pacientai greičiau sveiksta, sutrumpėja gulėjimo ligoninėje laikas, gaunamas geresnis kosmetinis rezultatas“, – pasakoja gydytojas Marijus Ambrazevičius.

Gydytojas M. Ambrazevičius pastebėjo, kad šiuo metu Europoje sparčiai populiarėja gydymo metodas – imunofluorescencija, kai į paciento kraują, audinius ar šlapimo takus yra suleidžiama specialaus dažo (indocianino žaliojo).

„Tokiu būdu per operaciją galima identifikuoti tam tikrą struktūrą, t. y. įjungiamas specialus režimas ir ta struktūra, tas audinys pradeda švytėti. Pvz., darant laparoskopinę storosios žarnos operaciją, dieną prieš ją į tumorą suleidžiama dažo ir žiūrima kur teka limfa. Tai leidžia tiksliai įvertinti kurioje vietoje gali būti limfmazgiai, kiek gali plisti vėžys ir kokios apimties turėtų būti operacija. – sako chirurgas M. Ambrazevisčius.