Stažuotis į Respublikinę Klaipėdos ligoninę atvyksta ir medikai iš kaimyninių šalių

Stažuotis į Respublikinę Klaipėdos ligoninę atvyksta ir medikai iš kaimyninių šalių
AA

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje kolegos iš Latvijos stebėjo sudilusio riešinio nykščio sąnario pakeitimo operacijas ir patys mokėsi jas atlikti. Kolegoms iš Latvijos talkino šių operacijų pradininkas Lietuvoje, turintis beveik dešimties metų patirtį RKL gydytojas ortopedas traumatologas Ignas Riauba, išoperavęs jau apie 60 pacientų.

RKL lankėsi trys gydytojai ortopedai traumatologai: Inese Breide, Natālija Meļņikova ir Kalvis Krastiņš iš VSIA Traumatologijos ir ortopedijos ligoninės Rygoje.

respublikinė klaipėdos ligoninė

„Riešinio nykščio sąnario artrozė, kaip ir pas mus, taip ir Latvijoje yra pakankamai paplitusi, tačiau ne visada žmonės sulaukia tos pagalbos arba nepatenka pas reikiamą specialistą, bet tokios operacijos dažnėja. Latviai taip pat nori jas įsidiegti, nes pacientų, kuriems reikia tokios pagalbos tikrai yra“, – sako gydytojas I. Riauba.

Gydytojai iš Latvijos dalyvavo dvejose operacijose, kurių metu nykščio sąnariai pakeisti dviem pacientėm. Vienas iš atvejų – sudėtingesnis, todėl kolegos iš Rygos džiaugėsi ne tik galimybe mokytis iš profesionalo, bet ir aptarti įvairesnius atvejus, galimas komplikacijas ir kaip jų išvengti.

respublikinė kalipėdos ligoninė riešo sąnario operacija

„Komplikacijų gali būti, tačiau iš esmės tai yra pakankamai efektyvi operacija, kuri leidžia atstatyti nykščio judesius, nes susidėvėjus šiam sąnariui, žmogų vargina ne tik nuolatinis skausmas, bet jis nenulaiko daiktų. Moterys sako, kad iš rankų krenta lėkštės. Ši patologija dažniau pasitaiko moterims, bet nuo jos kenčia ir vyrai“, – pasakoja ortopedas traumatologas I. Riauba.

Riešinio nykščio sąnario keitimo operacija trunka apie valandą-pusantros. Iškart po sąnario keitimo operacijos žmogus nebejaučia skausmų. Kitą dieną pacientas išleidžiamas namo.
Keletą savaičių po operacijos pacientas nešioja specialų įtvarą, vėliau prireikia reabilitacijos, padedančios atstatyti rankos judesių amplitudę. Praėjus 2–3 mėn. po operacijos jau galima grįžti į įprastą gyvenimą.
Dirbtinis sąnarys tarnauja apie 10 metų, vėliau gali tekti pakeisti jo komponentus ir taip pratęsti tarnavimo laiką.