Šimonytė: Klaipėdos regiono ligoninių užpildymas artėja į praėjusių metų pabaigos lygį

Šimonytė: Klaipėdos regiono ligoninių užpildymas artėja į praėjusių metų pabaigos lygį
AA

Premjerė Ingrida Šimonytė išreiškė savo didelį susirūpinimą dėl kovido teigdama, kad atvejų lygis yra toks, kokio ir buvo galima tikėtis, ir jis kelia susirūpinimą. 

„Kelia susirūpinimą ligoninių užpildymas. Apie tai kalbu turbūt jau antrą mėnesį. Tada, kada atvejų pradėjo augti, o tai prasidėjo liepos viduryje, Vyriausybės komunikavimas visą laiką ir buvo, kad pats atvejų skaičius, jeigu žmonės negula į ligonines ir nemiršta, yra dar viena istorijos pusė. Tačiau, kad žmonės pradės gulti į ligoninę dideliais skaičiais, tuomet atsitiks keletas dalykų: pirmiausia, iš paskos seks augimas mirtingumo, ką deja dabar ir matome", - kalbėjo premjerė.

 

 

Nerimą kelia Klaipėdos regiono situacija ligoninėse 

Pasak I. Šimonytės, dėl išaugusio kovido pacientų skaičiaus pradėtos riboti kitos sveikatos paslaugos ir labiausiai tai šiuo metu jaučia Klaipėdos regionas.

„Kitas dalykas yra kitų sveikatos paslaugų ribojimas, apie ką turbūt jau dabar tenka girdėti, ypatingai tuose regionuose artėja į praėjusių metų pabaigos lygį. Tai, pirmiausia, yra Klaipėdos ir Šiaulių regionai", - pasakojo premjerė.

Padidėjęs kovido pacientų skaičius reiškia, kad ligininės vėl turi sutelkti didesnius fizinius išteklius šių pacientų gydymui, atlaisvinti daugiau palatų, priskirti daugiau medikų darbui.

Neatmetamas naujų priemonių scenarijus

I. Šimonytė teigė, kad ankščiau Vyriausybės priimtus ir nuo rugsėjo 13 dienos įsigaliojusius sprendimus galima traktuoti, kaip tam tikra prasme „neskiepytųjų karantiną“. 

Vaikams sugrįžus į kontaktinį ugdymą matomas padidėjęs užsikrečiamumas, tačiau pasak ministrės išvadas kol kas daryti dar per anksti ir laikas parodys. Ji teigė, kad naujų priemonių gali tekti imtis netolimoje ateityje, tačiau kol kas stengiamasi to išvengti. 

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 869 žmonės, 84 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo šešiais.