Respublikinės Klaipėdos ligoninės medikai patirties sėmėsi Šveicarijoje

Respublikinės Klaipėdos ligoninės medikai patirties sėmėsi Šveicarijoje
AA

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Mindaugas Kundrotas ir Radiologijos-tomografijos skyriaus vedėjas Artūras Čiuvašovas lankėsi Šveicarijos mieste Liucernoje, kuriame aplankė pagrindinę Liucernos Kantono ligoninę. Trumpa pažintis su šia ligonine, kuri kažkiek panaši į Respublikinę Klaipėdos, pasak RKL medikų, buvo naudinga ir labai įdomi.

„Liucernos Kantono ligoninė, kaip ir mūsų, yra daugiaprofilinė: teikia visų gydymo profilių paslaugas, išskyrus transplantologiją. Taip pat ji turi nutolusius filialus gretimuose Wolhuseno, Sursee miestuose ir kalnų kliniką Kranz Montanoje. Ligoninė turi 850 stacionarinių lovų, aptarnauja apie 750 tūkst. gyventojų populiaciją. Per metus stacionare gydoma apie 40 tūkst. pacientų, priimama apie 650 tūkst. ambulatorinių pacientų. Taigi, apimtys dvigubai didesnės, negu mūsų ligoninės. Įspūdinga ir tai, kad Kantono ligoninėje dirba septyni su puse tūkstančio darbuotojų. Dar įspūdingesnis metinis ligoninės biudžetas, kuris siekia 850 mln. eurų“, – pasakoja direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas.

Pagrindinis kelionės į Kantono ligoninę tikslas – susipažinti su Radiologijos tarnybos veikla. Kantono ligoninėje Radiologijos tarnyba yra atsakinga ne tik už savo ligoninėje atliekamus tyrimus, bet taip pat kuruoja 11 regione esančių kitų gydymo įstaigų radiologijos skyrių veiklą: vyksta bendras tyrimų planavimas, gydytojai radiologai ir radiologijos technologai pagal grafiką vyksta į periferines įstaigas, atlieka tyrimus, konsultuoja, vertina; žinoma, pasitelkiamos ir telemedicinos technologijos. 

Kita sritis, kuri domino RKL atstovus – magnetinio rezonanso įranga. Liucernos Kantono ligoninėje įsikūręs branduolinio magnetinio rezonanso tyrimų centras, pati ligoninė turi 3 magnetinio rezonanso aparatus, dar 8 yra kuruojamose įstaigose. Prieš pusantrų metų ligoninėje inovatyviu būdu buvo renovuota 3T magnetinio rezonanso įranga. RKL medikai domėjosi šia renovacijos patirtimi, atnaujintos įrangos galimybėmis, funkcionalumais ir pan. 

„Mes turime tokį patį 3T magnetinio rezonanso aparatą su kuriuo dirbame jau aštuonerius metus. Per tą laiką atsirado nemažai naujovių, technologijos sparčiai žengia pirmyn, todėl svarstome ką daryti – įrangą keisti nauja ar radikaliai atnaujinti“, – pasakoja gydytojas radiologas Artūras Čiuvašovas. 

Įrangos atnaujinimas atrodo turintis daug privalumų. Šveicarijoje per pastaruosius keletą metų šiuo būdu atnaujinta 15 magnetinio rezonansų aparatų, o Europoje tokių atnaujinimų jau – kelios dešimtys.

Ikona, uždaryti