Respublikinė Klaipėdos ligoninė įsigijo naują kompiuterinį tomografą

Respublikinė Klaipėdos ligoninė įsigijo naują kompiuterinį tomografą
AA

Respublikinė Klaipėdos ligoninė įsigijo naują Canon firmos kompiuterinį tomografą Aquilion Prime, kuris pakeis daugiau kaip 10-ies metų senumo tomografą, jau nebeatitinkantį šiuolaikinių klinikinių poreikių.

Įsigytas įrenginys, pasak Radiologijos skyriaus vedėjo Artūro Čiuvašovo, tarsi jau turimo Canon firmos 640 pjūvių kompiuterinio tomografo jaunesnysis brolis.

klaipėda tomografas

Naujasis 160 pjūvių tomografas skirtas atlikti visus įprastus tyrimus (pilvo, plaučių, kaulų, stuburo, galvos, kraujagysklių), kaip ir jau turimas. Abiejų apartų galimybės yra 80 proc. identiškos, tačiau naujoji įranga turi papildomų privalumų.

Naujajame kompiuteriniame tomografe sumontuota naujesnė, pažangesnė programinė įranga. Yra įdiegti dirbtinio intelekto algoritmai, kurių naudojimas leidžia sumažinti apšvitos dozę. Atliekant kai kuriuos tyrimus, pacientas gauna iki 20 procentų mažesnę apšvitą.

Taip pat taikomas dirbtinio intelekto algoritmas leidžia pasiekti didesnę vaizdų kokybę.

Naujos įrangos dizainas – kompaktiškas, tačiau tomografe išlieka didelė patogi anga, kuri suprojektuota taip, kad nebėra taip vadinamojo tunelio efekto. Tai aktualu pacientams, turintiems uždarų patalpų baimę.

Modernaus tomografo stalo keliamoji galia – 315 kg. kas leidžia pakelti bet kurį pacientą ir nuskenuoti jį nuo galvos iki kojų. Stalas juda ne tik pirmyn ir atgal, bet ir į šonus dėl to skenuoti galima įvairiomis kryptimis, neperkeliant paciento.

Naujuoju tomografu galima atlikti unikalias KT fluoroskopijas.

„Gydytojas atlikdamas intervenciją ir būdamas šalia paciento, gali įjungti aparatą ir iš karto matyti vaizdą, t.y. aparatas skenuoja ir tu matai kas vyksta tiesiog procedūros metu. Tai aktualu atliekant įvairias intervencines procedūras: įvedant adatą ar instrumentą matai jo poziciją“, - džiaugiasi gydytojas radiologas Artūras Čiuvašovas.

Ši funkcija, pasak radiologo, padės tiksliau, greičiau ir saugiau atlikti intervencines procedūras KT kontrolėje, kurių ligoninėje atliekama vis daugiau.

Naujoji įranga pasižymi didesniu našumu: tyrimų atlikimo laikas trumpesnis, tikimasi, kad naudojant naująjį tomografą pavyks sumažinti pagrindinio turimo tomografo, kuriuo atliekami koronografijos tyrimai, apkrovą ir sumažinti laukiančiųjų šio tyrimo eiles.

„Naujasis tomografas žymiai našesnis, procedūros atliekamos greičiau, todėl tikimės, kad galėsime atlikti daugiau tų įprastų tyrimų. Taip pat galėsime plėsti mūsų tyrimų spektrą, atlikti intervencijas bei kitus sudėtingus tyrimus“, - sako Radiologijos skyriaus vadovas Artūras Čiuvašovas.

Pastebimas ir ekonominis naujojo kompiuterinio tomografo efektas - nenaudojant tomografo įsijungia miego režimas, vadinasi elektros energijos sunaudojimas ne darbo metu – mažesnis.

"Džiaugiamės ligoninės pozicija atsakingai žiūrėti į radiologinės įrangos parką, jį savalaikiai atnaujinant, kas leidžia kasmet didinti tyrimų skaičių, o pačius tyrimus atlikti maksimaliai tiksliai ir saugiai"- sako Radiologijos skyriaus vadovas A. Čiuvašovas.

Reklama Ikona, uždaryti