Respublikinė Klaipėdos ligoninė – geriausia Lietuvoje

Respublikinė Klaipėdos ligoninė – geriausia Lietuvoje
AA

Respublikinę Klaipėdos ligoninę pasiekė džiugi žinia – antrus metus iš eilės tapome geriausia stacionarine gydymo įstaiga šalyje vertinant sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

Šis įvertinimas pristatytas pagal Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos atliktą tyrimą „Stacionarines aktyviojo gydymo paslaugas teikiančių įstaigų 2022 m. paslaugų kokybės ir efektyvumo vertinimo rodiklių rezultatai“.

 

Tyrimas atliekamas kasmet, vertinant įvairius kriterijus, kaip smegenų insulto rodiklius, miokardo infarkto, mažo mirštamumo DRG grupėse rodiklį, pacientų, kuriems diagnozuota pneumonija, hospitalinis mirštamumas. Taip pat pacientų, gydytų dėl šlaunikaulio kaklo lūžio per 30 dienų, klubo sąnario protezavimo rodiklius, Dienos chirurgijos atvejų analizė ir pan.

„Visi šie rodikliai, nustatyti laikantis Europos Sąjungos ir pasaulinių standartų, vertinami pagal įstaigų teikiamą statistinę informaciją apie išgydytus pacientus. Informacija suplaukia į Valstybinės ligonių kasos elektroninę sistemą ir yra analizuojama. Metų gale Valstybinė ligonių kasa atlieka sudėtingą darbą, visas įstaigas įvertina, išreitinguoja pagal daugybę kriterijų. Šiomis dienomis buvo pristatyta analizė, pristatymo metu išklausėme visus rezultatus, kuri įstaiga, pradedant universiteto ir baigiant rajono ligoninėmis, ir kaip vykdo savo veiklą. Buvo džiugu išgirsti, kad geriausiai įvertinta ligoninė, antrus metus iš eilės yra būtent Respublikinė Klaipėdos ligoninė. Tai tas pats, kas du kartus laimėti NBA čempionų žiedus“, - sako RKL direktorius Darius Steponkus.

Direktorius pabrėžė, kad išgirsti tokią žinią ligoninės jubiliejaus išvakarėse - ypatingai džiugu ir kad šis pasiekimas yra viso mūsų didžiulio kolektyvo nuopelnas, pradedant nuo darbuotojo, kuris tvarko įstaigos aplinką iki profesionalių gydytojų, slaugytojų, jų padėjėjų ir visos administracijos.

„Man didelė garbė dirbti tokioje puikioje komandoje. Džiaugiuosi ir visiems dėkoju, o šis įvertinimas įpareigoja mus ir trečius metus laimėti geriausios ligoninės šalyje, vardą“, - sakė Darius Steponkus.

Reklama Ikona, uždaryti