Respublikinė Klaipėdos ligoninė didina paslaugų apimtis

Respublikinė Klaipėdos ligoninė didina paslaugų apimtis
AA

Startas po karantino, atnaujinant planinių stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų teikimą, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje buvo sėkmingas. Jos ir toliau plečiamos, tačiau, kaip pastebi Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus, atsipalaiduoti negalima.

„Paslaugų apimtys ligoninėje didėja – daugėja konsultacijas teikiančių gydytojų skaičius, proporcingai daugėja planinių stacionarinių bei ambulatorinių paslaugų, tačiau turime išlikti budrūs, nes koronavirusas niekur nedingo, šalyje – ekstremali situacija“, – sako RKL direktorius Darius Steponkus.


Pilnu pajėgumu Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje jau veikia visi skyriai – kardiologijos, vidaus ligų, traumatologijos, neurologijos, urologijos, odos ir venerinių ligų bei kiti ligoninės skyriai.


Didėja ambulatorinių konsultacijų apimtys. Per dieną ligoninėje (S. Nėries g. 3), Dienos chirurgijos centre (Puodžių g. 9), Konsultacinėje poliklinikoje (Taikos pr. 103) bei Konsultacinėje poliklinikoje (H. Manto g. 49) konsultuojama iki 550 pacientų. Kasdien atliekama iki 120-ies įvairių procedūrų ir tyrimų – hemodializės procedūros, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimai, elektroneuromiografijos, vidaus organų echoskopijos, endoskopijos, cistoskopijos, gydomosios kraujo gravitacinės chirurgijos procedūros ir kiti.

Ligoninėje S.Nėries g. 3 pradeda konsultuoti traumatologai, chirurgai, neurochirurgai, LOR gydytojai, pulmonologai, nefrologai, teikiamos reabilitacijos paslaugos.

Ambulatorinių konsultacijų apimtys plečiamos ir ligoninės padaliniuose – Dienos chirurgijos centre (Puodžių g. 9), Konsultacinėje poliklinikoje Taikos pr. 103 bei Konsultacinėje poliklinikoje H. Manto g. 49. Didėja ne tik konsultuojančių traumatologų, reabilitologų skaičius, bet ir konsultacijų. Pacientus pradeda priimti endoskopuotojas. Didinamas mamografijos tyrimų skaičius.

Konsultacijoms pacientai registruojami telefonu, tačiau kai kurie iš jų skundžiasi, kad prisiskambinti yra sunku. Iki 8-10 tūkst. skambučių per dieną sulaukiančios registratorės prašo pacientų kantrybės, nes kito būdo užsiregistruoti konsultacijai pas gydytoją kol kas nėra.
Dėl šios priežastys „kaista“ daugelio šalies ligoninių registratūrų telefonai.

Kita problema – kai užsiregistravę pacientai į konsultaciją neatvyksta. Pasak, medikų neatvyksta apie trečdalis registruotų pacientų. Tokiais atvejais susidaro tuščias tarpas, bet iškviesti kitą, eilėje laukiantį pacientą, praktiškai – neįmanoma. Dėl tokių tarpų eilės trumpėja lėčiau, todėl pacientų maloniai prašoma informuoti apie neatvykimą.

Ambulatorinėms konsultacijoms pacientai priimami tik su kvėpavimo takų apsaugos priemonėmis.

Pacientas, atvykęs pagal išankstinę registraciją konsultacijai su lydinčiu asmeniu, yra įleidžiamas su juo, jei yra reikalinga pagalba. Kitais atvejais lydintis asmuo į įstaigą neįleidžiamas.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninė didėja ir planinių operacijų apimtys. Siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų prieinamumą ir pacientų bei personalo saugumą ekstremalios situacijos metu, numatyta pacientų guldymo į ligoninę tvarka.

Tiek planine, tiek skubos tvarka guldomiems pacientams, kuriems nėra nepasireiškę COVID – 19 (koronaviruso infekcijai) būdingi simptomai (kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, staigus skonio ir kvapo susilpnėjimas ar praradimas) arba pneumonija ir neturi epidemiologinių kriterijų – SARS-CoV-2 tyrimas neatliekamas.
Tam, kad būtų galima atskirti pacientų grupes, visi pacientai priėmimo-skubios pagalbos skyriuje kruopščiai apklausiami dėl COVID – 19 (koronaviruso infekcijai) būdingų simptomų, surenkama epidemiologinė anamnezė, pacientas pasirašo nustatyta tvarka patvirtintą deklaracijos formą, matuojama temperatūra.

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktais, visi pacientai ligoninės bendro naudojimo patalpose, o lankantys asmenys visą buvimo laiką ligoninėje turi dėvėti asmens apsaugos priemones – medicinines kaukes arba respiratorius bei laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Pacientų lankymas ligoninėje griežtai ribojamas.

Lankyti leidžiama sunkios būklės pacientus su skyriaus vedėjo leidimu. Lankyti leidžiama šeimos nariams, ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę, ne daugiau kaip 1 asmeniui ir ne ilgiau nei 10 min.
Lankytojas įleidžiamas tik su kvėpavimo takų apsaugos priemone: medicinine (chirurgine) kauke arba respiratoriumi. Lankytojai, kurie turi kvėpavimo takų infekcijų simptomų, kūno temperatūra yra 37,0° C ir didesnė į įstaigą neįleidžiami.

Siuntiniai pacientams perduodami per priėmimo-skubios pagalbos skyrių, perdavimo laikas neribojamas. Į skyrių siuntiniai perduodami kas 30-60 min., todėl artimųjų prašoma nenešti greitai gendančių produktų.

Koronaviruso pandemija, per kurią buvo priverstos užsidaryti ne tik daugelis įmonių, bet ir gydymo įstaigų, paskatino keistis. Medicina tampa kitokia: nuotolinės konsultacijos, elektroniniai siuntimai – taupo visų mūsų laiką. Manoma, kad jų nebus atsisakyta ir ateityje.