Pasaulinę širdies dieną tradiciškai Klaipėdoje vyks dviračių žygis

Pasaulinę širdies dieną tradiciškai Klaipėdoje vyks dviračių žygis
AA

Kiekvienais metais Lietuvoje minima Pasaulinės širdies diena. Šia proga Lietuvos širdies asociacija organizuoja įvarius renginius, šiais metais Klaipėdoje vyks dviračių žygis.

Šių metų Pasaulinės širdies dienos šūkis: „Tegu širdis sujungia!“. Tikėtina, kad toks šūkis yra pasirinktas neatsitiktinai, o dėl pasaulį užvaldžiusios Covid-19 pandemijos. Ši pandemija sukėlė nerimą, turbūt, viso pasaulio žmonėms, o ypatingai daug baimės 520 milijonų, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Kadangi šiems žmonėms didesnė rizika susirgti sunkiomis infekcijos formomis, daugelis iš jų bijojo tiek planinių, tiek skubios pagalbos reikalaujančių vizitų pas gydytoją, buvo izoliuoti nuo šeimos ir draugų. Tačiau širdyse mums brangūs žmonės visada kartu ir to negali pakeisti net jokia pasaulinė pandemija.

APIE ŽYGĮ

Pasaulinės širdies dienos išvakarėse, rugsėjo 26 d., sekmadienį, 11 val. visi, ne tik medikai, bet ir sveiką gyvenseną propaguojantys klaipėdiečiai kviečiami prisijungti ir dalyvauti dviračių žygyje.
Jo startas 11 val. prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės.

Dviračių kolona judės dviračių takais iki Karklės.

Finišavusiųjų Karklės paplūdimyje prie „Žiogelio“ stovyklavietės laukia Klaipėdos jūrininkų ligoninės kineziterapeutų parengta mankšta, stiprinanti širdį, o po to – sveikas piknikas ir pašnekesiai apie sveikatą.

Ikona, uždaryti