Lietuvos jūrų muziejus kviečia socialiai jautrias šeimas dalyvauti atrankoje į delfinų terapijos užsiėmimus

Lietuvos jūrų muziejus kviečia socialiai jautrias šeimas dalyvauti atrankoje į delfinų terapijos užsiėmimus
AA

Rugpjūčio 23 d. baigėsi jautri socialinė akcija ,,Tau ledai, o Jiems delfinų pagalba“, kurią organizuoja „Maxima“, Premia KPC ir Lietuvos jūrų muziejus.

Nuo rugsėjo 9 iki 13 dienos bus galima siųsti anketas ir dokumentus norint dalyvauti atrankoje dėl dalyvavimo kitąmet delfinų terapijos programoje.

Prioritetas – šeimos, gaunančios mažas pajamas ir auginančios vaikus, turinčius negalia.

Atrankoje dalyvauti galės šeimos, auginančios specialiųjų poreikių turintį vaiką iki 17 metų amžiaus (imtinai) bei susiduriančios su finansiniais sunkumais.

Visi, norintys dalyvauti šioje programoje, kviečiami siųsti prašymus. Daugiau informacijos apie dokumentų pildymą ir pačius dokumentus rasite čia: https://muziejus.lt/lt/registracija

Atrankos komisijos posėdžio vyks šių metų rugsėjo 20 d. Atrinkti dalyviai bus informuoti iki spalio 18 d.

Daugiametė Lietuvos jūrų muziejaus patirtis rodo, kad delfinų terapija ypač svarbi vaikams, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psicho-emocines traumas ar turintiems raidos sutrikimų. Užmegzta draugystė su šiais žinduoliais padeda vaikams įgyti pasitikėjimo, teigiamai paveikia jų saviraišką, fizinius ir bendravimo gebėjimus.

„Tyrinėjant delfinų asistuojamos terapijos poveikį nustatyta teigiama nauda padedant sumažinti vaikams baimę būti nesuprastiems, stiprinant pasitikėjimą savimi ir kitais, tobulinant bendravimo įgūdžius. Susitikimas su šiais gyvūnais gali tapti nepamirštama ir gyvenimą keičiančia patirtimi ne tik vaikams, bet ir jų artimiesiems – tai padeda formuoti naują, dar tvirtesnį bei artimesnį ryšį, pažinti savo vaiką iš naujo.

Delfinų terapiją patyrusios šeimos dalinasi po programos pastebėjusios akivaizdžius pokyčius, kai atžaloms pagerėja ir emocinė, ir fizinė sveikata. Pavyzdžiui, po terapijų judėjimo negalią turintys vaikai lengviau valdo savo kūną, gerėja jų ištvermė, smulkioji ir stambioji motorika. Pasak šeimų, po šių terapijų vaikai tampa dar labiau savarankiškesni, kas anksčiau jiems atrodė neįmanoma“, – pasakoja I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Šių žinduolių terapija Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume pradėta taikyti dar 2001-aisiais. „Jau ne vienerius metus dešimtys vaikų apsilanko čia, delfinariume, ir patiria ne tik džiaugsmą, ne tik atsipalaidavimą, bet ir iš tiesų tikrą pagalbą“, – antrina Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.