Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija dėl koronos viruso plitimo grėsmės

Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija dėl koronos viruso plitimo grėsmės
AA

Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.

Valstybės lygio ekstremali situacija paskelbta atsižvelgiant į Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos 2020 m. vasario 24 d. posėdžio pasiūlymą. Ministro Pirmininko potvarkiu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bus paskirtas Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovu.

Šalyje paskelbus valstybės lygio ekstremalią situaciją, lengviau bus galima koordinuoti prevencinius pasirengimo COVID-19 plitimui veiksmus, organizuoti institucijų darbą, panaudoti valstybės medicinos materialinių išteklių rezervą, greičiau ir lengviau vykdyti kitas procedūras.

Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat ragina klaipėdiečius atsakingai ruoštis.

„Uostamiestis yra padidintos rizikos zona, nes tai – ir jūrų uostas, ir oro uostas šalia, čia kertasi daugelis logistikos kelių, vadinasi, rizikos laipsnis, kalbant apie situaciją visoje Lietuvoje, yra vienas iš didžiausių. Reikia suprasti, kad grėsmė artėja, todėl būtina atsakingai ruoštis“, -sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į tai, kad Europoje sparčiai daugėja naujojo koronaviruso atvejų, kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei Lietuvos savivaldybes su prašymu imtis aktyvių prevencinių veiksmų ugdymo įstaigose. Esant poreikiui, mokinius, grįžusius iš Kinijos ar Šiaurės Italijos, prašoma mokyti nuotoliniu būdu, taip pat siūloma leisti iš namų dirbti ir mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, apsilankiusiems pavojaus zonoje esančiose teritorijose.

Nors Klaipėdos miesto savivaldybė ir švietimo bei ugdymo įstaigų vadovai šią informaciją gavo tada, kai po atostogų vaikai jau buvo grįžę  į mokyklas, švietimo įstaigų vadovams nurodyta imtis aukščiau nurodytų veiksmų.

„Galimybę sudaryti mokiniams mokytis namuose turime, nes kiekviena įstaiga turi elektroninį dienyną, per kurį galima komunikuoti (užduoti namų darbus, pasitikrinti ir kt.)“, - sakė Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė. Informacija apie Sveikatos apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų išplatintas rekomendacijas buvo pagarsinta ir šiandien vykusiame uostamiesčio švietimo įstaigų vadovų pasitarime.

Švietimo ir ugdymo įstaigos savarankiškai turės atlikti analizę, kiek šias įstaigas lankančių vaikų, mokinių ar mokytojų, pastaruoju metu grįžo iš Šiaurės Italijos ar Kinijos, bei priimti atitinkamus sprendimus.

 Klaipėdos miesto savivaldybės atsakingos institucijos – VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis bei Klaipėdos miesto universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamentas –patikino, jog yra visiškai pasiruošusios situacijai, jei būtų įtariamas ar nustatytas koronaviruso atvejis (-ai): medicinos darbuotojai aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis, instruktuoti apie veiksmus įtariant ir/ar įtarus atvejį, paruoštos specializuotos palatos ir t.t.

Klaipėdos savivaldybė visas miesto įstaigas, įmones, organizacijas kviečia pasirūpinti priemonėmis, galinčiomis padėti užkirsti grėsmę plisti koronaviruso infekcijai ir atsakingai laikytis rekomendacijų kaip apsisaugoti nuo virusų: dažnai plauti rankas muilu ir vandeniu, vėdinti patalpas, laikytis kosėjimo/čiaudėjimo etiketo. Viešose naudojimo vietose pagal galimybes rekomenduojama kuo dažniau dezinfekuoti ir valyti liečiamus paviršius, naudoti prevencines priemones, padedančias apsisaugoti nuo gripo bei kitų užkrečiamųjų ligų.

Grįžusiems iš koronaviruso paveiktų regionų, rekomenduojama atsisakyti buvimo viešose vietose, o, pajutus į gripą panašius simptomus, kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112. Esant reikalui dėl nedarbingumo gavimo rekomenduojama kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie SAM.

Ikona, uždaryti