Kuršių nerijoje jau žydi čiobreliai: atskleidė, kuo šis augalas ypatingas

Kuršių nerijoje jau žydi čiobreliai: atskleidė, kuo šis augalas ypatingas
AA

Žemažolėse nerijos sauspievėse intensyviai žydi paprastieji čiobreliai (Thymus serpyllum) - vieni iš kvapniausių ir medingiausių augalų. Senovėje šiai žolei buvo priskiriamos magiškos savybės ir įvairiose šalyse ji buvo naudojama religiniuose ritualuose.

kuršių nerija čiobrelis

Graikiškai thymus reiškia jėgą ir gyvybinę energiją. Senovės Graikijoje čiobreliai buvo smilkomi Afroditės šventyklose. N

e tik pagonybės laikais, tai buvo kulto augalas, stebuklinga jo jėga tikėta ir krikščionybei įsigalėjus. Kad apsaugoti nuo visokio pikto, Lietuvos kaimuose čiobrelio žole smilkydavo gyvulius ir padargus.

Čiobreliai privalėjo būti per Jonines surinktų žolynų puokštėje.

Čiobrelis neabejotinai yra ypatingas augalas, kurio unikalaus aromato negalima supainioti su nieku kitu. Daugelyje šalių tai prieskoninis augalas, o liaudies medicinoje vartojamas kaip vaistažolė.

Čiobrelio žolėje yra gausu biologiškai aktyvių medžiagų (eterinių aliejų, kartumynų, rauginių medžiagų ir kt.), kurių gydomasis poveikis jau seniai įrodytas eksperimentiniais tyrimais. Iš čiobrelio pagaminti preparatai pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir gelbsti sergant kvėpavimo takų ligomis.

Čiobrelių gydomosios savybės neapsiriboja mikrobų sunaikinimu. Tyrėjai vis atranda naujų naudingų šio augalo savybių, kurios sustiprinamos derinant su kitomis vaistažolėmis.