KUL Širdies aritmijų centrui vadovaus dr. Jonas Jarašūnas

KUL Širdies aritmijų centrui vadovaus dr. Jonas Jarašūnas
AA

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centrui vadovaus dr. Jonas Jarašūnas. Jis laimėjo viešąjį konkursą penkerių metų kadencijai.

Reklama
Reklama

Šis patyręs specialistas daugiau nei dešimtmetį dirba širdies aritmijų intervencinio gydymo srityje bei turi sukaupęs reikšmingą vadovaujamo darbo patirtį. Iki šiol jis vadovavo KUL Širdies aritmijų ir kraujagyslių intervencinės radiologijos laboratorijai.

„KUL Širdies aritmijų centras gali pasigirti visomis moderniausiomis technologijomis, leidžiančiomis atlikti visą spektrą pasaulyje pripažintų procedūrų. Tai apima sudėtingiausias širdies prietaisų implantacijas, įskaitant resinchronizuojančius stimuliatorius, kardioverterius-defibriliatorius ir net elektrodų implantacijas į širdies laidžiąją sistemą, kurios mažina širdies nepakankamumo riziką. Esame stipri profesionalų komanda ir žengiame koja kojon su šiuolaikiniu aritmijų gydymu, mokslu pagrįsta medicina. Neketiname sustoti. Mūsų pagrindinė misija – padėti kuo daugiau pacientų, užtikrinant pažangiausius gydymo metodus ir aukščiausią paslaugų kokybę“, – sakė išrinktas vadovas.

J. Jarašūnas sieks padidinti operacijų apimtis ir užtikrinti jų prieinamumą pacientams.

„Aritmijų gydymas turi būti prieinamas pacientams. Paslaugos jau pasiekė aukščiausią kokybę, dabar turime plėstis kiekybiškai“, – pabrėžė jis.

Pasak intervencinio kardiologo, per septynerius metus centras kryptingai plėtė teikiamų paslaugų spektrą, įdiegė sudėtingas ir pažangias procedūras bei tapo vienu iš lyderių Lietuvoje.

„Prieširdžių virpėjimai – viena iš labiausiai paplitusių širdies aritmijų problemų. KUL Širdies aritmijų centras jau daugiau nei penkerius metus atlieka šių sutrikimų abliacijas, palaipsniui didindamas procedūrų kiekį ir taikomus metodus. Operacijos atliekamos naudojant elektros srovę, siekiant maksimaliai efektyvaus gydymo“, – dalijosi gydytojas.

Kalbėdamas apie profesinį kelią ir elektrofiziologijos pasirinkimą, J. Jarašūnas sako, kad ši sritis –  viena sparčiausiai besivystančių medicinos krypčių. Vadovo teigimu, elektrofiziologijos sudėtingumas ir gilumas tapo pagrindiniu motyvu čia siekti meistriškumo, o jau pirmieji žingsniai buvo lydimi didelio atsidavimo. „Kuo daugiau gilinausi į elektrofiziologiją, tuo labiau mane traukė noras suprasti, atrasti ir pradėti dirbti savarankiškai. Dabar tai ne tik profesinis, bet ir asmeninis pasitenkinimas,“ – teigia J. Jarašūnas.

Elektrofiziologija, kaip viena dinamiškiausių medicinos sričių, skatina J. Jarašūną nuolat tobulėti, stebėti naujausias tendencijas ir diegti pažangiausius gydymo metodus. Jis taip pat mato didelę svarbą perduoti sukauptas žinias jauniesiems specialistams.

„Svarbu dalintis patirtimi ir padėti kolegoms profesinio kelio pradžioje. Kažkada man taip pat padėjo kolegos, todėl dabar siekiu būti atrama jauniesiems gydytojams. Jei ateityje Klaipėdos universitetas pradėtų medikų rengimą, norėčiau išpildyti savo pedagoginį pašaukimą ir prisidėti prie naujos gydytojų kartos ugdymo“, - mokymo ir mokymosi svarbą pabrėžė J. Jarašūnas.

Stodamas už Širdies aritmijų centro vairo, medikas sako, kad vienas iš pagrindinių jo, kaip vadovo, tikslų  – kurti gerą atmosferą komandoje.

„Tai, kaip darbuotojai jaučiasi darbe, tiesiogiai veikia teikiamų paslaugų kokybę. Noriu, kad kolegos jaustųsi gerai ir džiaugtųsi savo darbu,“ – akcentuoja jis.

J.Jarašūnas yra Lietuvos kardiologų draugijos Klaipėdos krašto pirmininkas bei Vakarų Lietuvos kardiologų asociacijos valdybos narys. Jo veikla apima ir visuomenės bei kolegų edukaciją – per metus jis skaito daugiau nei 10 paskaitų, skirtų širdies ligų klausimams.