KUL onkologai atstovavo šaliai tarp stipriausių melanomos srities lyderių

KUL onkologai atstovavo šaliai tarp stipriausių melanomos srities lyderių
AA

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjas Alvydas Česas ir gydytoja onkologė chemoterapeutė Rugilė Pikturnienė atstovavo Lietuvai Vilniuje vykusioje pasaulinio turo konferencijoje „Horizon Academy – The Full Spectrum of Melanoma“.

A. Česas moderavo renginį, kuris pritraukė garsiausius melanomos ekspertus. Savo žiniomis, įžvalgomis dalijosi Dirk Schadendorf iš Vokietijos – Eseno universiteto onkologijos ir odos navikų centrų vadovas, įkūręs ir toliau aktyviai plečiantis Europos melanomos registrą,  prof. Shirly Grynberg – melanomos ekspertė iš vieno garsiausių pasaulyje Sheba Medicinos centro Imunoonkologijos ir melanomos instituto Izraelyje bei prof. Mario Mandala, kuris yra Perugia universiteto profesorius ir melanomos grupės vadovas, o taip EORTC Melanomos tyrimų grupės vadovas.

„Garbė, kad šis projektas savo konferencijos vieta pasirinko Lietuvą, o dar didesnė garbė, kad leido Lietuvos atstovams prisijungti prie ekspertų komandos. Džiugu, kad galėjau pirmininkauti tokio masto renginiui. Profesinės diskusijos, praktiniai užsiėmimai, sudėtingų atvejų analizės buvo labai prasmingas formatas. Konferenciją nuotoliu stebėjo ir aktyviai joje dalyvavo specialistai iš Europos šalių, Turkijos, Indijos, Lotynų Amerikos”, – pasakojo KUL Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjas.

Jis kolegoms pristatė epidemiologinę situaciją ir vaistų prieinamumą Lietuvoje.

„Medikamentų prieinamumo lygis šalyje liūdina. Lietuvos pacientams personalizuota onkologinė pagalba nėra prieinama pilna apimtimi. Dėl finansavimo galimybių, nėra prieinami naujos kartos medikamentai.  Šią problemą būtina spręsti, nes vaistų skyrimo galimybės lemia žmonių išgyvenamumą. Statistika rodo, kad kasmet Lietuvoje nuo melanomos miršta daugiau kaip 100 pacientų. Sergamumas šia grėsminga onkologine liga kasmet auga. Praėjusiais metais fiksuota 400 naujų atvejų”, – dėstė A. Česas.

Pasak specialisto, konferencijos metu aptartas Lietuvos įsitraukimas į Europos melanomos registrą.

„Turime vėžio registro duomenis, su melanomos atvejais dirba profesionalūs specialistai. Todėl įsitraukimas į šį registrą yra labai svarbus. Tai padėtų sekti, analizuoti naujausius duomenis, naudotis kitų 17 Europos šalių išsamia informacija, sekti paplitimo situaciją”, – sakė medikas.

Konferencijoje aptarti sunkūs pacientų atvejai. Gydytoja onkologė chemoterapeutė R. Pikturnienė kolegoms pristatė retą ir sėkmingą išplitusios melanomos atveją KUL.

„Jauna moteris sirgo išplitusia melanoma. Jai pasireiškė daugybinės metastazės organuose ir beprasidedantis jų nepakankamumas. Įvertinę idividualų atvejį, pacientei skyrėme tinkamą gydymą, kuris ir vėl buvo neprieinamas ir už pacientės gydymą mokėjo namiškiai. Šis žingsnis lėmė, kad ji galėjo gyventi pilnavertį gyvenimą, pacientės nebekamavo skausmai ir kiti nemalonūs simptomai”, – džiaugėsi medikė. R. Pikturnienė taip pat dalyavo kitų melanomos profesionalų atvejų pristatyme ir jų nagrinėjime.

„Nuostabus jausmas, kai esame žinomi ir pripažįstami pasauliniame kontekste. Tai puikus variklis mokytis, tobulėti ir dar stipriau judėti į priekį gydant pacientus, sergančius odos vėžiu”, – kalbėjo KUL medikė.