KUL medikai kviečia konsultacijoms ir patikrai dėl cukrinio diabeto

KUL medikai kviečia konsultacijoms ir patikrai dėl cukrinio diabeto
AA

Cukrinis diabetas yra tyli pandemija. Tai liga, kuria pasaulyje praėjusių metų duomenimis sirgo 537 mln. žmonių, o, pasak Tarptautinės diabeto federacijos (IDF), numatoma, kad iki 2045 metų jau sirgs net 783 mln. Lietuvoje ši klastinga liga, pasižyminti savo nepastebima eiga ir pavojingomis komplikacijomis, diagnozuota virš 140 tūkst. gyventojų.

Pažymėtina, kad beveik 1 iš 2-jų suaugusiųjų diabetas dar lieka nediagnozuotas (44 proc.). Todėl Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), minint pasaulinę cukrinio diabeto dieną, lapkričio 14-oji bus konsultacijų dėl cukrinio diabeto diena.
Pirmame ligoninės korpuse (Liepojos g. 41) antrame aukšte nuo 9  val. iki 13  val. bus atliekami nemokami profilaktiniai gliukozės kiekio kraujyje tyrimai (pacientas turėtų būti nevalgęs), matuojamas arterinis kraujo spaudimas (AKS), skaičiuojamas kūno masės indeksas (KMI). Medicinos darbuotojai padės įvertinti cukrinio diabeto rizikos veiksnius, patars, ko reikėtų imtis, norint šios ligos išvengti. Į rūpimus klausimus atsakys ligoninės Endokrinologijos skyriaus specialistai. Įtarus cukrinį diabetą, pacientai bus nukreipti tolimesniam ištyrimui ir gydymui. Išankstinės registracijos profilaktiniams tyrimams  nereikia.
Ši iniciatyva skirta pasitikrinti, ar nesergate cukriniu diabetu, o gal turite rizikos veiksnių, dėl kurių tikimybė susirgti cukriniu diabetu yra labai didelė.

Lapkričio 14 d. Endokrinologijos skyriaus gydytojai Ambulatoriniame skyriuje Nr. 2 konsultuos tik cukriniu diabetu sergančius pacientus. Šioms konsultacijoms pacientai kviečiami registruotis nuo lapkričio 7 d. telefonu (8 46) 4100 00. Registruojantis reikalingas šeimos gydytojo siuntimas endokrinologo konsultacijai, patariama turėti siuntimą ir slaugytojo-diabetologo konsultacijai.

KUL medikai pataria susirūpinti cukrinio diabeto profilaktika bei  ankstyva diagnostika ir įspėja, jog laiku nediagnozuota ir negydoma cukraligė sukelia rimtų komplikacijų – inkstų, širdies bei kraujagyslių ligas, miokardo infarktą, insultą, regos sutrikimus ar net apakimą, polineuropatijas (nervų sistemos pažeidimus), kurios gali baigtis trofinėmis opomis, negyjančiomis žaizdomis, gangrenomis, kojų amputacijomis. 

 „Klaipėda yra vienas iš tik trijų miestų Lietuvoje – ir vienintelis Vakarų Lietuvoje – turintis stacionarų endokrinologijos skyrių Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Norime, kad žinia apie cukrinį diabetą ir jo gydymą pasiektų kuo daugiau gyventojų. Diagnozavus ligą, labai svarbu jos neignoruoti, nes šiandieninė medicina leidžia taikyti efektyvų gydymą ir kontrolę. Cukrinis diabetas – valdoma liga, kurią nustačius laiku, vartojant vaistus ir pakeitus gyvenimo būdą, įmanomas normalus gyvenimas. KUL medikai turi galimybę cukriniu diabetu sergantiems pacientams skirti naujausius ir efektyviausius pasaulyje gaminamus medikamentus. Pacientams siūlomas kompleksinis gydymas, kurį užtikrina moderni aparatūra, atidūs darbuotojai ir galimybė gauti tikslius tyrimų rezultatus laboratorijoje. KUL Endokrinologijos skyriuje dirba patyrę gydytojai endokrinologai. Komandą sudaro ilgametę medicininę patirtį turintys medikai ir ambicingi jauni specialistai“, - pabrėžia Endokrinologijos skyriaus vedėjas Arūnas Pangonis.

Ligoniams gelbsti gydytojai oftalmologai, angiochirurgai, nefrologai, kardiologai, neurologai, chirurgai. Kai ligoniais rūpinasi daug patyrusių specialistų, gydymo efektas pasiekiamas greičiau, rezultatai geresni.

 

Reklama Ikona, uždaryti