KUL Medicininės genetikos centrui vadovaus doc.dr. Jūratė Gruodė

KUL Medicininės genetikos centrui vadovaus doc.dr. Jūratė Gruodė
AA

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Medicininės genetikos centro vadove tapo doc.dr. Jūratė Gruodė. Ji laimėjo viešąjį konkursą penkerių metų kadencijai.

„Jūratė yra savo srities lyderė ne tik KUL, bet ir šalyje. Ji pionieriavo Lietuvoje diegiant krūtinės, plaučių, endometro vėžio molekulinius žymenis. Kolegė puikiai jungia klinikinę praktiką su aktyvia moksline veikla, yra paskelbusi daug mokslinių publikacijų, įsitraukusi į mokslinius projektus, aktyviai dalyvauja visuomeninėse akcijose  ir renginiuose. Labai džiaugiuosi, kad ji yra KUL Mokslo komiteto vadovė. Jūratės dėka KUL klojame Mokslo centro pamatus. Džiugu bendradarbiauti ir kartu auginti mūsų ligoninę“, – sakė KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

J.Gruodė prieš 10 metų Vakarų Lietuvos regione pradėjo diegti molekulinę diagnostiką, kurios galimybės šiandien nenusileidžia Vilniaus ir Kauno universiteto ligonių molekulinei ir genetinei diagnostikai, o onkologijos srityje net pranoksta. Iki šiol medikė vadovavo KUL Medicininės genetikos ir molekulinės diagnostikos skyriui.

„Pirmiausia esu gydytoja, todėl visa mano profesinė veikla yra orientuota į pagalbą pacientui. Genetika yra viena iš sparčiausiai besivystančių medicinos sričių ir pagrindinis įrankis personalizuotoje medicinoje. Todėl mano veikla ir domėjimosi sritys apima ne tik paveldimų ligų diagnostiką, bet ir taikinių terapijos sekimą onkologijoje, genetinius tyrimus neurologijoje, kardiologijoje, akušerijoje ir kitose medicinos srityse. Nuolat seku genetikos naujoves, kuriamus ir į praktiką diegiamus diagnostinius įrankius, reikalingus ne tik genetikų, bet ir kitų specialybių gydytojams šiuolaikinėje medicinoje“, – kalbėjo centro vadovė. Kaip svarbiausius profesinius pasiekimus, J. Gruodė įvardija naujų diagnostikos metodų diegimą onkologenetikos, kardiogenetikos,  prenatalinės, vyrų nevaisingumo, kurtumo, neurologijos genetikos srityse, tyrimų spektro plėtrą paveldimų ligų diagnostikoje.

Specialistė sukauptą klinikinę, organizacinę, pedagoginę, mokslinę ir vadovavimo patirtį pritaikys kuriant pažangų ir stiprų Medicininės genetikos centrą.  J. Gruodė plėtos jo struktūrą, atliepiant pacientų poreikius.

„Turiu kompetencijos ir patirties vadovauti ir koordinuoti centre vystomus genetikos ir molekulinės diagnostikos darbus. Planuoju plėtoti genetikos diagnostinę ir mokslinę veiklą, glaudžiai bendradarbiaujant su visomis ligoninės klinikomis, kitomis medicinos ir mokslo įstaigomis“, – sakė vadovė.

 J.Gruodė yra sukaupusi reikšmingą patirtį mokslo srityje. Pasak jos, mokslininkės kelią ji pradėjo net anksčiau nei genetikės. Specialistė vadovaujasi principu nuolat mokytis ir mokyti kitus.

„Dar antrinės – Laboratorinės medicinos – rezidentūros metu pradėjau dirbti jaunesniąja mokslo darbuotoja, vėliau eksternu apgyniau disertaciją ir man buvo suteiktas Medicinos mokslų daktaro laipsnis. Nuolat dalyvauju mokslinėje veikloje, esu paskelbus daugiau nei 30 publikacijų, dalyvavus bei vadovavus tarptautiniams ir Lietuvos mokslo tarybos remiamiems projektams. Turiu sukaupusi daugiau nei 20 metų pedagoginę  patirtį, Vilniaus universitete man suteiktas docento vardas, o šiuo metu žiniomis dalijuosi Klaipėdos universitete. Paskaitos, vadovavimas bakalaurų, magistrų darbams bei doktorantams, metodinių priemonių bei vadovėlio rengimas – taip pat labai svarbi mano darbo dalis. Tai naudinga patirtis organizuojant darbą laboratorijos ir konsultaciniame sektoriuje“, – kalbėjo centro vadovė.

Ji taip pat vadovavo molekulinės diagnostikos padaliniui Santaros klinikų Medicininės genetikos centre, ėjo Santaros klinikų filialo Valstybinio patologijos centro direktoriaus pavaduotojos medicinai pareigas, kai molekulinė patologija Lietuvoje žengė tik pirmuosius žingsnius.