KUL išbandė pažangiausias technologijas kataraktos chirurgijoje

KUL išbandė pažangiausias technologijas kataraktos chirurgijoje
AA

Klaipėdos universiteto ligoninės Akių ligų centro oftalmologės pirmosios Lietuvoje operuojant kataraktą išbandė fakoemulsifikacijos ir vitrektomijos sistemą ZEISS QUATERA 700".

„Kataraktos operacijos – dažniausiai atliekamos akių operacijos, todėl techninė naudojamų priemonių pažanga yra ypatingai svarbi operacijos saugumui ir sėkmingiems pooperacinoiams rezultatams. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę išbandyti moderniausias technologijas”, – sakė Akių ligų centro vadovė Jurgita Kazlauskaitė.

Pasak jos, ši naujos kartos sistema išsiskiria pažangiomis technologijomis, kurios užtikrina akies priekinės kameros stabilumą operacijos metu – nepriklausomai nuo akispūdžio ar naudojamo tirpalo srauto greičio. Inovatyvus, patentuotas siurblys sinchronizuoja irigacijos bei aspiracijos greitį, leidžiantis išlaikyti stabilų akispūdį net iki 90 cc/min srautu.

Gamintojo atliktame klinikiniame tyrime nustatyta, kad „ZEISS QUATERA 700“ sistema užtikrina žymiai geresnį kameros stabilumą tiek minkštos, tiek kietos kataraktos atvejais, palyginti su kitų gamintojų įranga.

Pirmąsias operacijas naujuoju aparatu atliko mikrochirurgės Jurgita Juotkienė, Rita Jakubauskaitė ir Agnė Betingienė. Visos procedūros praėjo sklandžiai ir saugiai, o pacientų pooperacinė būklė buvo gera.

Vienas iš operuotų atvejų buvo iššūkis net ir pasitelkiant naująjį – garbaus amžiaus vyras, kuris daugelį metų buvo praradęs regėjimą viena akimi dėl stipriai pažengusios kataraktos. Operacijos metu, siekiant pašalinti itin kietą lęšiuko branduolį, buvo pasitelktas specialus antgalis. Procedūra pavyko sklandžiai, o jau kitą dieną pacientas džiaugėsi grįžusiu regėjimu ir skaidria ragena.

Operaciniame procese aktyviai dalyvavo patyrusios instrumentatorės – Alina Rakauskienė ir Giedrė Šideikienė, kurias koordinavo vadybininkas Saulius Slėnis bei „ZEISS“ atstovė Baltijos šalims Jadwyga Kamola. Komanda rūpinosi įrangos paruošimu, parametrų nustatymu ir jų keitimu pagal chirurgų poreikius operacijos metu.