Reklama

KUL gerins skubiosios medicinos ir intensyviosios terapijos paslaugų kokybę

KUL gerins skubiosios medicinos ir intensyviosios terapijos paslaugų kokybę
AA

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda projektą, kuris pagerins skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Projekto „Klaipėdos universiteto ligoninės skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų kokybės užtikrinimas“ metu numatoma naujo dviejų aukštų pastato su rūsiu statyba, kuris bus sujungtas su esamais ligoninės pastatais. Pirmame aukšte bus įkurtas Skubiosios medicinos pagalbos skyrius, o antrame aukšte – Intensyviosios terapijos skyrius. Planuojama, kad bendras pastato plotas bus apie 4584 kv.m.

Pasak KUL Projektų tarnybos vyriausiojo specialisto Dariaus Martinkaus, šis projektas yra būtinas žingsnis siekiant užtikrinti šiuolaikinius kokybės ir saugumo standartus atitinkančią pagalbą.

„Šiuo metu skubioji medicinos pagalba Klaipėdos universiteto ligoninėje teikiama keturiose atskirose vietose – tai apsunkina efektyvų pacientų srautų valdymą, išteklių panaudojimą ir operatyvią pagalbą kritiniais atvejais. Esamos patalpos yra nepakankamo ploto, nepritaikytos infekcijų kontrolei, pacientų izoliavimui ar atskyrimo zonų formavimui. Taip pat trūksta tinkamos infrastruktūros intensyviajai terapijai – netinkamas patalpų išplanavimas, kad užtikrinti greitą, kokybišką ir saugų pagalbos teikimą, trūksta būtinų patalpų, kai kurių patalpų plotas yra per mažas, todėl nėra galimybės užtikrinti efektyvios pagalbos teikimo pacientams, kyla rizika pacientų sveikatai ir net gyvybei, taip pat nesudarytos saugios ir patogios darbo sąlygos paslaugas teikiantiems specialistams. Pandemija dar labiau išryškino infrastruktūros trūkumus, parodė būtinybę pasirengti ekstremalioms situacijoms. Šis projektas leis ne tik sukurti centralizuotą, A++ klasės energinį efektyvumą atitinkančią infrastruktūrą, bet ir užtikrinti modernias, funkcionalias patalpas, kuriose bus teikiamos aukščiausio lygio paslaugos viso Vakarų Lietuvos regiono gyventojams“, – sakė D. Martinkus.

Bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia 10 327 533,00 Eur.  Projektas finansuojamas Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.