Grįžti

#Sveikata

Koronavirusą Klaipėdos rajono gyventojas parsivežė iš Azijos: infekcijos teigė neplatinęs

Koronavirusą Klaipėdos rajono gyventojas parsivežė iš Azijos: infekcijos teigė neplatinęs
Data
2020-06-30
Autorius
Lrytas.lt Giedrė Balčiūtė

Per parą Lietuvoje užfiksuotas vienas naujas koronaviruso atvejis, iš viso užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 1817. Pasveikusiųjų per parą užfiksuoti trys atvejai, iš viso pasveikusių – 1515. Nurodoma, kad vienas naujas atvejis yra įvežtinis, iš viso įvežtinių nuo birželio 1 d. – 27. Ligoninėse Dėl COVID1-19 gydomi 8 žmonės, du iš jų yra reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

 

Nacionalinio visuomenė sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė portalui lrytas.lt sakė, kad COVID-19 patvirtinta Klaipėdos rajono gyventojui.

Žmogus birželio 24 dieną grįžo iš Kazachstano, kur keturis mėnesius dirbo. Į Lietuvą parskrido „Air Baltic“ lėktuvu per Amsterdamą, reisu BT610. Vėliau „Ollex“ įmonės autobusu grįžo iš Vilniaus oro uosto į Klaipėdos rajoną. Autobuso maršruto numeris tikslinamas.

28 dieną pajuto pirmuosius COVID-19 simptomus ir kreipėsi į mobilų punktą išsitirti. Pasak G.Megelinskienės, asmuo NVSC specialistams teigė, kad visos kelionės metu dėvėjo respiratorių ir infekcijos neplatino.

 

Platesnė informacija apie kontaktų kiekį bus pateikta vėliau. SAM atnaujintą 50 labiausiai koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą, o atvykstantiems iš jų nuo pirmadienio bus privaloma izoliuotis.

Praėjusią savaitę Kazachstano dar šiame sąraše nebuvo. Paveiktomis laikomos to šalys, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Šiuo metu tebeserga 214 asmenų, 86 žmonės yra izoliacijoje.

Nuo koronaviruso mirė 78 asmenys, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Per praėjusią parą ištirti 4472 ėminiai, iš viso – 422840.