Reklama

Klaipėdos universiteto ligoninėje svečiavosi JAV ambasados ir JAV gynybos departamento atstovai

Klaipėdos universiteto ligoninėje svečiavosi JAV ambasados ir JAV gynybos departamento atstovai
AA

Klaipėdos universiteto ligoninėje svečiavosi JAV ambasados ir JAV gynybos departamento atstovai. Draugiško vizito metu svečiai susitiko su ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ vadovais, lankėsi Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, kuriam pernai dovanojo medicininės įrangos, domėjosi, kaip ji veikia ir kokios naudos teikia Vakarų Lietuvos regiono gyventojams ir šio regiono svečiams, bendravo su medikais.

Pernai amerikiečiai ligoninei perdavė du ilgalaikės inkstų pakaitinės terapijos aparatus, kurių bendra vertė siekė per 41 tūkst. eurų. Iki tol ligoninė jau turėjo tris tokius aparatus.

Minėta įranga naudojama gydant sudėtingiausios būklės pacientus.

Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Ričardas Slavinskas paaiškino, kad dovanota moderni įranga naudojama ilgalaikei pakaitinei inkstų terapijai pacientams, kuriems pasireiškia gyvybinių funkcijų sutrikimai, esant šokui,  taip pat esant aukštai kraujavimo rizikai dėl patirtų sužalojimų ar chirurginių intervencijų.

Be šio aparato įprasta inkstų pakaitinės terapijos procedūra būtų pavojinga, nes koreguojant sutrikusią inkstų funkciją atsirastų reali galimybė pagilinti kitų gyvybinių funkcijų sutrikimus, sukelti pavojingą gyvybei kraujavimą dėl poreikio slopinti kraujo krešėjimą medikamentais.

 

„Išsivysčius inkstų nepakankamumui, kai inkstai nebegali patys atlikti savo funkcijos ir išvalyti žmogaus kraujo, ši funkcija patikima aparatui. Viena iš svarbiausių užduočių medikams yra išlaikyti kraują nekrešantį, atliekant procedūrą nepabloginti ir taip sutrikusių gyvybinių funkcijų, bet tuo pačiu ir apsaugoti žmogų, kad nekrešantis kraujas nesukeltų gyvybiškai reikšmingų komplikacijų. Su šiais aparatais galima išvengti sisteminio poveikio į krešumo sistemą, sumažinant kraujo gebėjimą tinkamai krešėti tik ten kur reikia – aparato kontūre ir filtre“, – aiškino R.Slavinskas.

Tokių pacientų, kuriems prireiktų ilgalaikės pakaitinės dializės per metus Klaipėdos universiteto ligoninėje būna iki 100.

Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė l.e.p. direktorius prof. dr. Saulius Raugelė dėkojo svečiams už draugiškų ryšių palaikymą, domėjimąsi ligoninės veikla ir išreiškė viltį, kad bendrystė tęsis.