Klaipėdos universiteto ligoninėje onkologinėmis ligomis sergantys žmonės greičiau gaus reabilitacijos paslaugas

Klaipėdos universiteto ligoninėje onkologinėmis ligomis sergantys žmonės greičiau gaus reabilitacijos paslaugas
AA

Nuo šiol Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) onkologinėmis ligomis sergantys žmonės greičiau gaus reabilitacijos paslaugas. Šiems pacientams nebereikės bendroje eilėje laukti konsultacijų pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją. Specialistė Giedrė Kurienė trečiadieniais konsultuos tik onkologinius pacientus.

„Imamės veiksmų, kad onkologiniams pacientams reabilitacijos paslaugos būtų prieinamesnės ir jas greičiau galėtume integruoti į gydymo procesą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pradėjus ankstyvą reabilitaciją prieš taikant specifinį gydymą, pacientas greičiau atsistato. Konsultacijos metu skirsiu individualias bei grupines procedūras, kurios yra neatsiejama onkologinio susirgimo gydymo dalis”, – reabilitacijos svarbą akcentavo specialistė.

Pasak medikės, kineziterapija, relaksacija padeda žmonėms atsigauti fiziškai, emociškai ir socialiai. Pacientai jaučiasi geriau, greičiau susigrąžina fizinę sveikatą ir judrumą. Reabilitacija gali padėti kontroliuoti ir sumažinti gydymo sukeltus simptomus, tokius kaip skausmas, nuovargis, miego sutrikimai arba emociniai sunkumai.

Gydytojos reabilitologės konsultacijos neapsiribos procedūrų skyrimu. Reabilitacijos metu pacientai bus mokomi, kaip pasirūpinti savo fizine sveikata, kai reabilitacija baigiasi.

„Kartu mokysimės, kaip namų sąlygomis tęsti užsiėmimus, padedančius pacientams grįžti prie kasdienio gyvenimo veiklų, susigrąžinti savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi, gerinant jų bendrą gyvenimo kokybę”, – sakė medikė.

Registruotis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojos konsultacijoms galima internetu ipr.kul.lt arba telefonu 846 41 0000. Reikalingas gydytojo onkologo siuntimas.

Reklama Ikona, uždaryti