Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikai rūpinasi sergančiųjų cukriniu diabetu sveikata ir nuo šiol ligoninėje gydomiems pacientams pradeda vesti mokymus apie šią ligą.
„Sergančiųjų cukriniu diabetu mokymas yra pagrindinis šios klastingos ligos valdymo būdas. Žmonėms labai svarbu žinoti, kaip pažaboti savo ligą, o tam reikia turėti žinių. Teisinga savikontrolė pacientams padeda pasiekti geresnius gydymo rezultatus, sulėtinti ar net išvengti komplikacijų bei gerina paciento gyvenimo kokybę”, – sako KUL slaugytoja diabetologė Diana Lisauskienė.
Specialistė pacientus išmoko taisyklingai maitintis, naudotis savikontrolės priemonėmis bei atkreipia dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą sergant cukriniu diabetu.
„Pacientams kai kuriais atvejais pakanka kasdienių praktinių patarimų – kaip apskaičiuoti suvalgyto maisto angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekį, nustatyti ir kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje, taisyklingai susileisti insuliną, tinkamai prižiūrėti kojas. Mokymuose pacientus kviečiu diskusijai, kartu aptariame jiems rūpimus aktualius klausimus. Sergančiųjų diabetu mokymo poreikis vis didėja, nes cukrinis diabetas sparčiai plinta”, – kalbėjo slaugytoja diabetologė.
D.Lisauskienė atkreipia dėmesį, kad mokymai apie cukrinį diabetą svarbūs ne tik Endokrinologijos, bet bet ir kituose ligoninės skyriuose gydomiems šia liga sergantiems pacientams.
Pacientų mokymai KUL vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 14 iki 15 val.
Filialo „Klaipėdos ligoninė” II a. salėje. Išankstinė registracija telefonu (846) 396657.
Registruojami pacientai, kurie yra stacionarizuoti KUL ir serga cukriniu diabetu.
Lietuvoje cukrinis diabetas, pasižymintis pavojingomis komplikacijomis, diagnozuotas virš 140 tūkst. gyventojų. Pasak D. Lisauskienės, šią lėtinę, nepagydomą ligą galima sėkmingai kontroliuoti visą gyvenimą.