Klaipėdos universitetinėje ligoninėje COVID-19 vakcina pradėti skiepyti stacionare gydomi pacientai

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje COVID-19 vakcina pradėti skiepyti stacionare gydomi pacientai
AA

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje COVID-19 vakcina pradėti skiepyti stacionare gydomi 65-erių metų  ir vyresni bei sergantys sunkiausiomis ligomis pacientai. Jie skiepijami vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta tvarka. Ketvirtadienį „Pfizer“ vakcina paskiepyta 13 pacientų. 

 „Nuostabu, kad gulint ligoninėje galėjau gauti pirmąją vakcinos dozę. Labai vertinu tokią galimybę. Grįžus namo bus daug ramiau“, - sako vienas pirmųjų COVID-19 vakcina paskiepytas Insultų skyriaus pacientas 90-metis klaipėdietis Česlovas. Jam pritaria ir 80-metė pirmąją vakcinos dozę gavusi Jurbarko gyventoja Rūta: „Abejonių ar sutikti skiepytis nebuvo. Juk tik vakcina pandemijos metų yra saugumo garantas. Sprendimą skiepytis palaikė ir namiškiai, kurie į Klaipėdos universitetinę ligoninę mane atveš ir antrajai vakcinos dozei. Jaučiuosi gerai ir linkiu visiems kitiems ryžtis skiepytis.“

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo prof. habil. dr. Vinso Janušonio, pacientų skiepijimas yra svarbus etapas. „Džiaugiamės, kad Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino ligoninėje gulinčių pacientų skiepijimą. Taip prisidėsime prie vakcinacijos tempo didinimo“, - sako ligoninės vadovas ir primena, kad įstaigoje sėkmingai tęsiamas ir onkologinių pacientų skiepijimas. Dvejomis vakcinos dozėmis jau paskiepytas 1231 onkologinis pacientas.

 

Skiepijimas COVID-19 vakcina organizuojamas šioms ligoninėje gydomų pacientų grupėms: 65-erių ir vyresniems asmenims. Jaunesniems kaip 65-erių metų asmenims, turintiems šiuos rizikos veiksnius: gaunantiems imunosupresinį ar imunomoduliuojantį; sergantiems cukriniu diabetu su komplikacijomis; sergantiems lėtinėmis širdies – kraujagyslių ligomis; sergantiems lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu; sergantiems lėtinėmis kepenų, asmenims, kuriems diagnozuota tetraplegija; asmenims, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra 35 ir daugiau; asmenims, sergantiems nervų ir raumenų sistemos ligomis ir patiriantiems kvėpavimo sutrikimus; asmenims, kuriems diagnozuotos imunodeficitinės būklės dėl hiposplenizmo, asplenijos po procedūros, blužnies atrofijos; asmenims, sergantiems onkologine liga, kuriems po aktyvaus gydymo ir ligos remisijos praėjo daugiau nei 24 mėn., bet ne daugiau nei 60 mėn. organo (-ų) ar audinio (-ių) transplantacijos laukiantiems pacientams.