Klaipėdos miesto gydymo įstaigoms siekiama ES investicijų

Klaipėdos miesto gydymo įstaigoms siekiama ES investicijų
AA

Sveikatos centro veikloje dalyvaujančios Klaipėdos gydymo įstaigos numato gerinti sąlygas paslaugoms teikti. Klaipėdos savivaldybė parengė investicinį planą ir jau pateikė paraišką finansavimui gauti. Siekiama, kad per artimiausius kelerius metus įstaigas pasiektų beveik 7 milijonai eurų Europos Sąjungos investicijų. Šias lėšas bus galima skirti naujai medicininei įrangai, baldams įsigyti, patalpoms atnaujinti.  

„Kurdami Sveikatos centrą pirmiausiai siekėme, kad klaipėdiečiai galėtų greičiau ir patogiau gauti jiems reikalingas kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Prie Sveikatos centro veiklos prisijungė net 35 gydymo įstaigos, kurios spręsti paslaugų prieinamumo klausimą jau gali bendradarbiaudamos tarpusavyje. Be to, dalyvavimas Sveikatos centro veikloje atveria galimybes modernizuoti turimą infrastruktūrą, pagerinti sąlygas paslaugoms teikti. Tikiuosi, kad jau netolimoje ateityje realius pokyčius pajus ir pacientai, ir pačios įstaigos“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Į 7 milijonų eurų finansavimą pretenduoja 17 gydymo įstaigų – tiek savivaldybės pavaldumo, tiek privačių. Investicijos padės efektyviausiai spręsti sveikatos priežiūros problemas mieste – užtikrinti didesnį paslaugų prieinamumą ir trumpinti eiles pas gydytojus. Pagal Teritorinės ligonių kasos 2023 m. vasaros duomenis, didžiausios eilės pirminėje grandyje Klaipėdoje yra pas psichiatrus, medicinos psichologus, gydytojus odontologus, šeimos gydytojus  – daliai pacientų konsultacijų tenka laukti ilgiau nei 15 dienų. Antrinėje grandyje eilės dar ilgesnės  –  ilgiau nei 31 dieną daliai pacientų tenka laukti vizito pas kardiologus, endoskopuotojus, neurologus, abdominalinės chirurgijos gydytojus. Rengiant investicinį projektą, apsispręsta lėšas nukreipti būtent į tas sritis, kuriose yra ilgiausios eilės.

Pastebima, kad ir medikų trūkumas iš dalies yra susijęs su darbo sąlygomis: senos statybos įstaigų pastatai, retai atnaujinama sveikatos priežiūros įranga medikų taip pat nemotyvuoja.

Paraiškos vertinimas gali trukti kelis mėnesius, tikimasi, kad sutartį dėl finansavimo su Centrine projektų valdymo agentūra bus galima pasirašyti rudenį, o lėšos Klaipėdos gydymo įstaigas pasieks per 2025-2028 metus.

Sveikatos centras Klaipėdoje sukurtas pernai. Centras veikia funkcinio bendradarbiavimo būdu – tai reiškia, kad įstaigos nėra sujungtos į vieną juridinį vienetą, tačiau paslaugas pacientams užtikrina bendradarbiaudamos tarpusavyje. Klaipėdos miesto poliklinika yra išrinkta koordinuojančia įstaiga, paskirtas centro koordinatorius. Šias pareigas pradėjo eiti dr. Šarūnas Banevičius, iki šiol dirbęs dėstytoju, vykdęs mokslinę veiklą ir koordinavęs vienos iš aukštųjų mokyklų katedros veiklą. Sveikatos centro veikla įsibėgėja – plečiasi teikiamų paslaugų spektras, prie veiklos pageidauja jungtis dar viena įstaiga, todėl artimiausiu metu bus atnaujinta bendradarbiavimo sutartis.

„Sveikatos centro įstaigų teikiamų paslaugų spektras pasipildys tokiomis paslaugomis kaip akušerijos ir ginekologijos, kardiologijos, oftalmologijos, neurologijos ir dienos stacionaro paslaugomis“, – sako dr. Šarūnas Banevičius.

Klaipėdos miesto polikliniką taip pat turėtų pasiekti didelės investicijos. Šiems planams įgyvendinti bus siekiama atskiro ES finansavimo. Pastatas bus ne tik atnaujintas, bet ir perplanuotas, atsisakoma nenaudingų plotų bei užtikrinama, kad patalpos būtų išnaudojamos racionaliai. Pastatą numatoma remontuoti dalimis, tad įstaigos iškraustyti nereikės, veiklą bus galima tęsti tame pačiame pastate. Numatoma, kad darbai čia startuos 2026-aisiais ir bus baigti apie 2028 m.