Klaipėdos jūrininkų ligoninė pirmoji Baltijos šalyse turės modernią sistemą apalpimo priežasčiai nustatyti

Klaipėdos jūrininkų ligoninė pirmoji Baltijos šalyse turės modernią sistemą apalpimo priežasčiai nustatyti
AA

Klaipėdos jūrininkų ligoninė pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse įsigijo nepertraukiamą neinvazinę kraujo spaudimo ir hemodinamikos registravimo sistemą, kuri padės medikams nustatant neaiškią paciento sinkopės (apalpimo) priežastį.

klaipėdos jūrininkų ligoninė

Sinkopė – praeinantis sąmonės netekimas dėl galvos smegenų kraujotakos sutrikimo, kurio priežasčių yra daug, tačiau jas nustatyti dažnu atveju yra sunku. Naujoji įranga bus naudojama pasyvios ortostazės mėginiu, kurio metu atliekama nuolatinė paciento hemodinaminių parametrų bei elektrokardiogramos (EKG) stebėsena ramybės ir tyrimo metu.

Didžiausias šios modernios sistemos pranašumas, lyginant su ankstesne, yra tai, kad arterinis kraujo spaudimas matuojamas nuolatinai ir leidžia nuspėti ko tikėtis. Tuo tarpu arterinio kraujo spaudimo matavimas ant žasto užtrunka, o šio tyrimo metu svarbi kiekviena sekundė.

Tyrimo metu matuojamas sistolinis, diastolinis ir vidurinis kraujo spaudimas, širdies išstūmimo tūris, elektrokardiograma. Visi parametrai atvaizduojami grafine ir skaitmenine forma.

Gavus paciento tyrimo rezultatus galima diferencijuoti sinkopės priežastį.

Šiandien įrangą gaminančios kompanijos konsultantas Roland Krestnik ir naujuoju išmaniu prietaisu dirbsiančios gydytojos kardiologės Ernesta Monkūnienė ir Eglė Drebickaitė bei slaugytoja Virginija Stirbienė tyrė pirmuosius pacientus.

Kol kas naujuoju aparatu prireikus tiriami Klaipėdos jūrininkų ligoninėje besigydantys pacientai. Jiems tokį tyrimą dažniausiai skiria gydytojai kardiologai ar neurologai.