Klaipėdos jūrininkų ligoninė kviečia nemokamai išsitirti dėl aortos aneurizmos

Klaipėdos jūrininkų ligoninė kviečia nemokamai išsitirti dėl aortos aneurizmos
AA

Pasaulinė aortos diena verčia atkreipti dėmesį į patologiją, kuri, laiku nepastebėta, gali kainuoti gyvybę. Tai – aortos aneurizma. Klaipėdos jūrininkų ligoninės kraujagyslių chirurgai visiems to pageidaujantiems atliks nemokamą aortos patikrą – echoskopiją. Tyrimo rezultatai bus pateikti iš karto.

Rugsėjo 17 dieną, šeštadienį, nuo 10 iki 13 val. norintieji pasitikrinti kviečiami atvykti į Klaipėdos jūrininkų ligoninės  Ambulatorinių konsultacijų skyrių. Norintieji pasitikrinti bus užregistruoti ir po vieną palydėti į tyrimo vietą. Išankstinės registracijos nėra. Atvykus būtina dėvėti kaukę, turėti asmens dokumentą.

Nustačius aortos patologiją, pacientai bus siunčiami tirtis ir gydytis toliau.

Tirtis kviečiami tik vyresni nei 50 metų asmenys.

Pilvo aortos aneurizma dažniausiai pasireiškia vyrams, vyresniems nei 60 metų, rūkantiems bei turintiems aukštą kraujo spaudimą. Sulaukus 65 metų amžiaus, šansai šia liga susirgti padidėja net 80 procentų. Kiti rizikos veiksniai, galintys turėti įtakos formuotis aortos aneurizmai, yra aterosklerozė, lėtinės ligos (tokios kaip diabetas), aukštas cholesterolio lygis, traumos, infekcija, įgimti defektai (tokie kaip įgimtas kraujagyslių sienelių susilpnėjimas). Įtakos turi ir paveldimumas.

Lietuvoje dėl aortos aneurizmos kasmet gydoma apie 150-200 pacientų. Deja, kitų Europos šalių gydymo mastai rodo, kad šie skaičiai turėtų būti maždaug 3-4 kartus didesni. Laiku diagnozavus aortos aneurizmą, gydymo rezultatai yra labai geri, tačiau plyšus pilvo aortos aneurizmai mirštamumas siekia apie 60 proc.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės kraujagyslių chirurgai Aortos dienai skirtas patikras rengia jau trečius metus iš eilės.