Klaipėdoje startuoja Sveikatos centro kūrimas

Klaipėdoje startuoja Sveikatos centro kūrimas
AA

Klaipėdoje startuoja Sveikatos centro kūrimo procesas. Tokio centro sukūrimas atneštų ženklių pokyčių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbe.

Savivaldybė jau kreipėsi į visas mieste veikiančias privačias gydymo įstaigas ir kviečia dalyvauti centro veikloje. Viena iš būtinų sąlygų – sudaryti galimybę pacientams gauti valstybės laiduojamas nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Inicijuoti Sveikatos centro kūrimą Klaipėdos miesto savivaldybės taryba apsisprendė birželio 22 d. posėdyje. Numatoma, kad toks centras Klaipėdoje būtų kuriamas funkcinio bendradarbiavimo būdu. Tai reiškia, kad centro veikloje bendradarbiavimo sutarčių pagrindu gali dalyvauti ir savivaldybės pavaldumo, ir privačios įstaigos. Procesas vykdomas pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą  tvarkos aprašą.

Numatoma, kad dalyvavimas Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotoje reformoje atvers didesnes galimybes sutelkti trūkstamų specializacijų medikus, medicinos įrangos resursus, užtikrinti gyventojams reikiamų paslaugų prieinamumą ir skubią pagalbą. Sveikatos centras apjungs pirminę ir antrinę sveikatos priežiūrą per gydymo įstaigų bendradarbiavimą.

Privačių įstaigų apsisprendimo laukiama iki liepos 28 d. Taip pat atliekama savivaldybės pirminio lygio paslaugas teikiančių įstaigų veiklos analizė, vertinamos jų galimybės teikti paslaugas pagal Sveikatos centrui keliamus reikalavimus, infrastruktūra, įranga, žmogiškieji ištekliai atsižvelgiant į ilgalaikes prognozes dėl specialistų skaičiaus pokyčio, kiti aspektai.

Ikona, uždaryti