Reklama

Klaipėdoje duris atvers šiuolaikiška vaikų poliklinika

Klaipėdoje duris atvers šiuolaikiška vaikų poliklinika
AA

Klaipėdoje duris atvers nauja, šiuolaikiška vaikų konsultacinė poliklinika, kuri iškilo šalia vaikų ligoninės.

klaipėedos vaikų poliklinika

Naujajame pastate J. Karoso gatvėje 12 bus teikiamos antrinio ir tretinio lygio paslaugos Klaipėdos miesto ir krašto vaikams, formuojama didesnė specialistų komanda. Čia persikels medikai iš senojo poliklinikos pastato kitapus gatvės bei Ankstyvosios korekcijos centras iš Taikos pr. 76, numatytos paslaugos bus pradėtos teikti etapais.

klaipėdos polikl;inimka

klaipėdos vaikų poliklinika

Reklama

Įgyvendintu projektu siekiama gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą – naujojoje Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje klaipėdiečių ir visos Vakarų Lietuvos šeimos su vaikais gaus gerokai kokybiškesnes gydymo paslaugas.

klaipėdos poliklinika

„Atėjo mūsų lauktas džiugus momentas: pristatoma naujutėlė Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinė poliklinika. Naujas Klaipėdos vaikų ligoninės struktūrinis objektas platesniu požiūriu yra labai svarbus sveikatos priežiūrai Klaipėdos regione. Siekėme pagerinti Klaipėdos vaikų ligoninėje teikiamų specializuotų II ir III lygio ambulatorinių paslaugų kokybę bei prieinamumą, spręsti susidariusias problemas – tam skirtas naujas Konsultacinės poliklinikos pastatas”, – pabrėžia Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas Virginijus Žalimas.

Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, Vaikų konsultacinės poliklinikos statybos – svarbus įvykis ne tik uostamiesčiui, bet ir visam regionui.

 

„Naujas, šiuolaikiškas, erdvus, patogus visiems, įskaitant neįgaliuosius, pastatas, kuriame ir tėveliai, ir vaikai neabejotinai gaus visas numatytas paslaugas kokybiškai ir greitai tam puikiai pritaikytose patalpose. Nors nemažai laiko užtruko projekto derinimas, lėšų akumuliavimas, šiandien – džiugi žinia, kad jau patvirtinti visi statybų pabaigimo ir perdavimo aktai, belieka tik paskutiniai juridiniai dokumentai. Tai išskirtinė šventė visai Klaipėdai ir jos regionui, kad ši konsultacinė poliklinika atvers duris, gerokai palengvindama srautų valdymą mažiesiems pacientams ir jų tėveliams. Tačiau visų svarbiausia, kad tiek vaikučiai, tiek ir jų tėveliai, kurie atvyks į šią naują ir jaukią erdvę, iš jos išeitų sklidini optimizmo ir tikėjimo, kad jie svarbūs, kad jie rūpi ir kad jais deramai rūpinamasi”, – sako V. Grubliauskas.

klaipėdos vaikų poliklinika

Funkcionalus, penkių aukštų su rūsiu pastatas projektuotas tikslingai poliklinikai. Pastato plotas kur kas didesnis nei buvusiosios poliklinikos ir siekia 1500 kvadratinių metrų. Beveik dvigubai padaugėjo ir kabinetų – nuo 15-os iki 28-ių. Čia bus kur kas patogiau ir neįgalius bei mažus vaikus auginantiems tėvams – įrengtas liftas, įvaža, mamos ir vaiko kambarys. Naujoji poliklinika įstiklinta galerija sujungta su Klaipėdos vaikų ligoninės pagrindiniu pastatu, kuriame yra visi diagnostiniai skyriai ir padaliniai. Pastate suprojektuota kokybiška rekuperacijos sistema, ateityje leisianti kur kas greičiau išvėdinti patalpas ir taip užtikrinti pacientų ir darbuotojų saugumą.

 „Pastatyta nauja vaikų poliklinika – svarbus įvykis ne tik mūsų miestui, bet ir visai Lietuvai. Iki statybų pradžios buvo nueitas ilgas kelias ir ne todėl, kad kažkas snaudė ar vengė įsipareigojimų. Darbai vyko intensyviai. Sulaukėme didžiulio Klaipėdos mero palaikymo, aktyviai pritarė, stiprino lėšomis ir balsavo „už“ miesto taryba. Esu įsitikinęs, kad naujosios Konsultacinės poliklinikos veikla visiškai tenkins visuomenės lūkesčius“, – apibūdino projekto įgyvendinimo eigą V. Žalimas.

Bendra projekto vertė 2 557 834 Eur. Klaipėdos miesto savivaldybės lėšos – 807 287 Eur, ES lėšos – 1 750 547 Eur. Rangovas  –  UAB „Rūdupis“.