Klaipėdoje didėja visiškai sveikų ikimokyklinio amžiaus vaikų dalis

Klaipėdoje didėja visiškai sveikų ikimokyklinio amžiaus vaikų dalis
AA
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kasmet vykdo ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stebėseną. Atlikus 2019 m. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos duomenų analizę, paaiškėjo, kad svarbiausios vaikų sveikatos problemos išlieka panašios, kaip ir kiekvienais metais: regėjimo sutrikimai, simptomai, pakitimai ir nenormalūs klinikiniai bei laboratoriniai radiniai, įgimtos formavimosi ydos bei psichikos ir elgesio sutrikimai.

Vaikų sveikatos būklės analizės rezultatai rodo, jog visiškai sveiki yra 17,9 proc. ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų (2,4 proc. daugiau lyginant su praėjusiais mokslo metais), didžiausia tokių vaikų dalis yra lopšelio grupėse – beveik kas ketvirtas vaikas (24,5 proc.). Dažniausiai jauniesiems klaipėdiečiams nustatomi regėjimo sutrikimai (57,6 proc. vaikų), simptomai, pakitimai ir nenormalūs klinikiniai radiniai (31,2 proc.), įgimtos formavimosi ydos (17,9 proc.) bei psichikos ir elgesio (12,8 proc.) sutrikimai.

Dažniausiai regos sutrikimai buvo diagnozuoti priešmokyklinio ugdymo grupės (šešiamečiams) vaikams. Daugiausiai pakitimų ir nenormalių klinikinių bei laboratorinių radinių, iš kurių dominuoja širdies ūžesiai ir širdies tonai, taip pat nustatyta priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. Daugiausia įgimtų formavimosi ydų (atvira arba išlikusi ovalinė anga, prieširdžių pertvaros defektai, įgimta plokščia pėda) turi lopšelio grupės vaikai – kas penktas. Daugiausia psichikos ir elgesio sutrikimų, iš kurių dominuoja kalbos ir kalbėjimo raidos sutrikimai, turi priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai. Su antsvorio problemomis susiduria 1 proc. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų, o 0,2 proc. yra nutukę. Lyginant su praėjusiais metais 0,3 proc. sumažėjo antsvorį turinčių vaikų skaičius.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos tikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Nuolat profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių sveikatos problemoms spręsti.