Karantiną pratęsti planuojama iki gegužės 11 dienos, bet švelninamos sąlygos

Karantiną pratęsti planuojama iki gegužės 11 dienos, bet švelninamos sąlygos
AA

Karantiną planuojama pratęsti iki gegužės 11 dienos, tačiau bus ir toliau švelninamos jo sąlygos. Šią žinią antradienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis, pabrėždamas, kad karantino pratęsimas bus svarstomas trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

 

„Vyriausybės posėdyje bus klausimas svarstomas. Planuojama karantiną pratęsti iki gegužės 11d. Tuo pačiu tame pačiame posėdyje bus priimti sprendimai dėl sekančių mūsų veiklos sričių atlaisvinimo karantino laikotarpiu.

Tai bus susiję su tolesne paslaugų plėtra, verslo plėtra, kaip pavyzdys, lauko kavinės, grožio paslaugos. Taip pat trečiadienį sveikatos apsaugos ministras pristatys planą, kaip bus atnaujintos planinės paslaugos gydymo įstaigose, atsiras galimybės tam tikros sporto rūšims lauke neprofesionalioms, treniruotėms, taip pat bus priimti sprendimai dėl muziejų ir bibliotekų lankymo“, – sakė S.Skvernelis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, kalbėdamas apie siūlymus Seimo nariams susimažinti išlaidas, tvirtino, kad dabar viską reikia tik didinti, o ne mažinti, kad vartojimas būtų kuo didesnis.
 

Paklaustas, kokių tiksliai karantino švelninimo priemonių galima tikėtis, premjeras tinkino, kad reikia sulaukti Vyriausybės posėdžio. „Norėčiau, kad sulauktume Vyriausybės posėdžio“, – teigė jis.

Ministras pirmininkas patikino, kad dėl sprendimų, susijusių su karantino švelninimu, laukiama medikų grupės rekomendacijų. Šių rekomendacijų laukiama ir dėl darželių atidarymo bei veikimo.

„Laukiame medikų ekspertų mūsų grupės, kuri yra prie Vyriausybės, rekomendacijų.

Greičiausiai tai irgi bus gegužės mėnesio sprendimai, tikėtina, kad tai bus tam tikra diferenciacija, nes pagal mūsų turimus duomenis, kas penktas darželio darbuotojas patenka į rizikos grupę, vadinasi, net ir atlaisvinus tą veiklą dalis to personalo negalės būti. Lygiai taip pat bus stengiamasi reglamentuoti ribojimą patekimo vaikų, kurie galbūt gyvena kartu su rizikos grupės asmenimis, kad sumažinti rizikas“, – aiškino premjeras.

S.Skvernelis patvirtino, kad ir toliau stipriai palaiko kainų reguliavimo idėją. „Šitas įrankis yra būtinas, jeigu mes norime realiai turėti įrankį ir neleisti plėšikauti tiems verslams, kurie galbūt prisidengia sudėtinga situacija“, – akcentavo jis.

S.Skvernelis, motyvuodamas kainų reguliavimo poreikį, pateikė dezinfekcinio skysčio kainų šuolį. „Jau išduoti eksporto leidimai, bet kainos krinta labai pamažu“, – aiškino jis.

Paklaustas, kaip vertina situaciją, susijusią su parama verslui, ministras pirmininkas tikino, kad mechanizmas paleistas, tačiau jis galimai veikia kiek per lėtai.

 

 

Ikona, uždaryti