Iniciatyva „Niekieno vaikai“ jau 5-erius metus rūpinasi vienišais vaikais

Iniciatyva „Niekieno vaikai“ jau 5-erius metus rūpinasi vienišais vaikais
AA

Iniciatyva „Niekieno vaikai“, kuri rūpinasi vienišais vaikais ligoninėse, švenčia 5-erių metų gimtadienį. Prieš penkerius metus iniciatyva buvo įkurta reaguojant į įsisenėjusį visuomenės skaudulį, kuomet net ir visai maži vaikai ligoninėse likdavo be artimo suaugusio žmogaus, tik ligoninės darbuotojų, kurie neturi galimybės skirti vaikui pakankamai dėmesio, priežiūroje.

 

„Tokie vaikai iš esmės likdavo „niekieno“. Savo akimis ligoninėje mačiau 8 mėnesių kūdikį, kuris buvo palatoje vienas ir verkė, o pas jį niekas neatėjo. Ši situacija mane stipriai palietė ir kartu su bendraminčių komanda ėmėmės burti savanorių, kurie rūpinsis vienišais vaikais ligoninėse, tinklą. Dabar, po penkerių metų, jau galime tvirtai sakyti, kad „niekieno“ vaikų ligoninėse nebėra, nes jais pasirūpina iniciatyvos savanoriai“, – pasakoja viena iš iniciatyvos „Niekieno vaikai“ autorių Indrė Vileitė.

Šiandien itin akivaizdžiai matoma, kad iniciatyvos vykdoma veikla ir savanorių rūpestis turi didžiulės įtakos vienišiems vaikams. Medicinos personalas ir kiti specialistai pastebi, jog vaikai, su kuriais būna savanoriai, greičiau sveiksta ir stiprėja, pradeda reikšti emocijas, taigi gerėja ne tik jų fizinė, bet ir emocinė raida.

„Iniciatyvos savanoriai ligoninėse būna ir per Kalėdas, ir savaitgaliais, ir vasarą. Vienišų vaikų ligoninėse nemažėja, todėl kasmet apmokome ir budėjimams ligoninėse paruošiame virš 100 naujų savanorių. Norinčius savanoriauti kviečiame užpildyti šią anketą ir prisijungti prie savanorių bendruomenės.

 

Taip pat mums labai svarbi ir finansinė parama, kurią kelių mygtukų paspaudimu galite skirti čia – kviečiame kartu siekti tikslo, kad nė vienas vaikas ligoninėje neliktų vienišas“, – sako organizacijos „Savanoriai vaikams“, kuri įgyvendina iniciatyvą „Niekieno vaikai“, vadovė Ieva Šuipė.

Iniciatyva „Niekieno vaikai“ vienija beveik 200 savanorių penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Per penkerius iniciatyvos gyvavimo metus savanoriai ligoninėse pasirūpino daugiau kaip 850 vienišų vaikų. Iniciatyva „Niekieno vaikai“ veiklą vykdo kasdien, kiekvieną dieną pasirūpindama vidutiniškai šešiais vaikais ligoninėse.

Reklama Ikona, uždaryti