Bus steigiama Klaipėdos universiteto ligoninė

Bus steigiama Klaipėdos universiteto ligoninė
AA

Ketvirtadienį Seime pritarta Klaipėdos universiteto ligoninės steigimui. Pagal pasikeitusį reglamentavimą universiteto ligoninės steigėjais taptų Klaipėdos universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija, centras būtų steigiamas Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Klaipėdos Jūrininkų ligoninės pagrindu.

Klaipėdos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos skyriaus pirmininkas, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, diplomatas Arvydas Pocius teigia, kad ši pertvarka uostamiestyje stipriai pagerins teikiamų paslaugų kokybę, taip pat bus atsisakyta paslaugų dubliavimo.

„Tokia pertvarka ne tik išspręs įsisenėjusias problemas, bet ir pakeis pajūrio regiono pacientų realybę: gerins sveikatos paslaugų prieinamumą ir gydytojų parengimą bei didins pažangesnių gydymo metodikų pasitelkimą gydymo procesuose. Šios pertvarkos dėka bus panaikintas paslaugų dubliavimas. Šiai dienai Klaipėdos regiono ligoninėse 11-12 paslaugų yra dubliuojamos. Taip netikslingai bei neracionaliai yra naudojamos valstybės lėšos, kurios neužtikrina kokybės efektyvumo“, - sakė A. Pocius.

 

Tuo metu Klaipėdos miesto-Baltijos vienmandatėje išrinktas parlamentaras Audrius Petrošius teigia, kad tokios Universiteto ligoninės Klaipėdos mieste laukia naujos galimybės ir didžiulės investicijos.

„Priminsiu, kad Universiteto ligoninė garantuotų Vakarų regiono žmonėms aukščiausio lygio paslaugas. Ten dirbantiems specialistams - aukščiausio lygio galimybes tobulėti, universitetui - plėsti studijų programas, papildančias ir stiprinančias dabartinę sveikatos apsaugos sistemą, atsivertų ir galimybės vystyti mokslą. Be jokios abejonės, tai yra susiję su didžiulėmis investicijomis, kurių Vakarų Lietuva tikrai nusipelno. Papildomai pridėjus dešimtis milijonų investicijoms skirsiamų pinigų, būtų pasiektas milžiniškas pokytis“, - teigia TS- LKD frakcijos narys A. Petrošius.

A. Petrošius teigia darbą Vilniuje atlikęs. „Toliau kamuolys Klaipėdos politikų rankose, kuriems priėmus sprendimą perduoti Klaipėdos universitetinę ligoninę valstybei, būtų pradėtos klinikų steigimo procedūros. Noriu tikėti klaipėdiečio LR Prezidento išmintimi, kad nepaisant gausybės interesų šioje srityje ir artimos pažinties su nebūtinai klausimą entuziastingai palaikančiu Klaipėdos m. meru, nebus pasinaudota VETO teise ir bus atvertas kelias vakarų Lietuvos regiono stiprėjimui", - teigia A. Petrošius.

Klaipėdos universiteto ligoninės steigimui pritarė 102 parlamentarai, prieš buvo 14, susilaikė 18 politikų.

Ikona, uždaryti