Grįžti į naujienas

Atnaujintos rekomendacijos gyventojams

#Sveikata
Atnaujintos rekomendacijos gyventojams
Data
2020-12-29
Autorius
Sveikatos Biuras
Kategorija
Sveikata
Žymos
COVID – 19
Dalintis
Facebook | El.paštu

Specialistai atnaujino rekomendacijas gyventojams, ypač saugotis prašoma rizikos grupėje esančių asmenų. Primenama, kad iki sausio 3 d. yra ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus, kai vykstama dėl objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių. Gyventojai raginami be svarbių priežasčių nepalikti savo gyvenamosios vietos. 

Ypač saugotis reikia asmenims, kurie serga lėtinėmis ligomis ar yra vyresnio amžiaus – užsikrėtus, ši asmenų grupė gali turėti didelę sunkių komplikacijų riziką.

Specialistai siūlo rizikos grupėje esantiems asmenims, esant galimybei, susitarti su darbdaviu dėl darbo nuotoliniu būdu.

Taip pat kuo rečiau lankytis parduotuvėse ar kitose viešose vietose – siūloma paprašyti artimųjų ar kaimynų, jog šie pasirūpintų maistu ar kitomis būtiniausiomis prekėmisarba jas užsisakyti nuotoliniu būdu.

Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

Atidėkite šeimos šventes

 

Rekomenduojama atidėti visas asmenines šventes arba jas organizuoti taip, kad jose dalyvautų tik vienos šeimos nariai, kurie gyvena kartu. Pavyzdžiui, brolis ir sesuo, kurie gyvena atskirai, per didžiąsias metų šventes neturėtų susitikti siekiant užkirsti kelią galimam užsikrėtimui koronavirusu. 

Draudžiama nuomoti, subnuomoti apgyvendinimo paslaugoms skirtas patalpas, jei jose bus organizuojami privatūs renginiai, šventės ar kiti susibūrimai.

 

Ribokite kontaktų skaičių

 

Draudžiami daugiau nei vienos šeimos kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis. 
Ne rečiau kaip 2–3 kartus per dieną bent 10 min. reikėtų nepertraukiamai vėdinti gyvenamąsias patalpas.
Patariama kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius – durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas.
Likite namuose, užsakykite maistą į namus

Gyventojams leidžiama nuvykti į darbą, maisto parduotuvę, laidotuves, prižiūrėti sergantį.
Galima išvykti ir į kitą turimą registruotą nekilnojamojo turto vietą ar išeiti pasivaikščioti atvirose vietose. 
Rekomenduojama kuo rečiau lankytis parduotuvėse, į jas vykti turėtų tik vienas šeimos narys. Esant galimybei rekomenduojama naudotis prekių pristatymo į namus paslauga.
Reikia laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp kitų asmenų, plauti rankas.
Būtina viešose ir uždarose erdvėse (dirbant, einant apsipirkti) dėvėti veido apsaugos priemones.
Pajutus koronaviruso simptomus, reiketų konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.Žymos