Varžovų spurtą susitikimo pabaigoje atleikęs „Neptūnas“ iškovojo trečiąją pergalę paeiliui

AA

Klaipėdos „Neptūnas“ (9/11) iškovojo pergalę „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse prieš Šiaulių „Šiauliai-7Bet“ (10/9) komandą 75:77 (19:15, 17:29, 11:16, 29:19).

Praktiškai visų rungtynių metu pirmavę klaipėdiečiai leido savo varžovams susitikimo pabaigoje priartėti, tačiau užtikrinčiau sužaista pabaiga nulėmė uostamiesčio ekipos triumfą.

Pirmaisiais susitikimo epizodais komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, bet nei vienai nepavyko išsiveržti į priekį. Vis dėlto du taiklius tolimus metimus pataikę Žygimantas Janavičius ir Nojus Mineikis padėjo „Neptūnui“ susikrauti 6 taškų pranašumą (5:11). Per likusias 6 pirmojo kėlinio minutes klaipėdiečiai sukrapštė vos 4 taškus, o „Šiauliai-7Bet“ atsakė 14.

Antrasis ketvirtis prasidėjo šeimininkų komandos atstovo Nemanjos Bezbradicos dviem tolimais šūviais, bet „Neptūnas“ į tai taip pat atsakė tokia pačia taškų suma, tik visus metimus svečiai sumetė iš dviejų taškų zonos (27:24). Antanas Sireika paprašė pasitarimo, bet jo tolimą metimą smeigė Deividas Gailius ir išlygino rungtynių rezultatą (29:29). Antrojo kėlinio pabaiga baigėsi panašiai, kaip ir pirmojo, tik šįkart geriau sužaidė Dainiaus Adomaičio auklėtiniai. Puikiai rungtyniavę puolime ir sukaustę varžovus gynyboje, uostamiesčio krepšininkai prieš ilgąją pertrauką susikrovė 7 taškų pranašumą (36:43).

Pirmoje dvikovos dalyje Klaipėdos ekipa puikiai atakavo iš žaidimo (64%), palyginus su Šiaulių komanda (41%).

Persvarą antrajame kėlinyje pavyko susikurti sumažinus prarastus kamuolius, kurių klaipėdiečiai pirmajame ketvirtyje padarė net 6, o antrajame vos 1.

Trečiajame kėlinyje uostamiesčio ekipa varžovus laikė saugiu atstumu ir priartėti neleido, o po D. Gailiaus tolimo metimo, „Neptūno“ persvara šoktelėjo iki rekordinės 13 (44:57).

Lemiamas susitikimo minutes užtikrinčiau pradėjo Antano Sireikos komanda. „Neptūnui“ klystant puolime tuo naudojosi šeimininkai, kurie sukūrė 7:0 spurtą (54:59). Į tai klaipėdiečiai atsakė atakarpėle 6:2. Fantastišką epizodą sukūrė uostamiesčio kapelos aukštaūgiai Julius Jucikas ir Edgaras Želionis. J. Jucikas perėmęs kamuolį nuskuodė į greitą ataką, perdavė kamuolį E. Želioniui, kuris ne tik ataką užbiagė dėjimu, bet ir uždirbo varžovui pražangą. Po taiklaus baudos metimo, skirtumas tarp komandų vėl tapo dviženklis (58:68). Visgi saulės miesto komanda baltos vėliavos nekėlė ir surengė 7:2 spurtą, kuriuo atsilikimą sumažino iki 5 taškų (68:73). Kitoje atakoje svečiams nepavyko sėkmingai užbaigti atakos, o Martynas Varnas kitoje pusėje pasižymėjo dėjimu (70:73). Uostamiesčio komandai dar sykį nepavyko pasižymėti puolime. Šiaulių komandos žaidėjas Eimantas Stankevičius turėjo du šansus išlyginti rungtynių rezultatą, bet pastarojo metimai skriejo pro šalį, o „neptūniečiai“ po sunkios kovos iškovojo pergalę.

Klaipėdos „Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 19 (4 atk.kam, 4 rez.perd.), Edgaras Želionis 14 (4 at.kam.), Deividas Gailius 14 (8 atk.kam.), Nojus Mineikis 9, Julius Jucikas 7.

Šiaulių „Šiauliai-7Bet“: Jonathanas Elmoras 15 (5 rez.perd.), Donatas Sabeckis 14 (5 atk.kam.), Eimantas Stankevičius 13 (5 atk.kam.), Paulius Danusevičius 11.