Šiandien Klaipėdoje startuoja FIFA Pasaulio salės futbolo čempionato FUTSAL 2021 etapas

Šiandien Klaipėdoje startuoja FIFA Pasaulio salės futbolo čempionato FUTSAL 2021 etapas
AA

Šiandien, rugsėjo 13 d., Klaipėdos Švyturio arenoje startuoja devintojo FIFA Pasaulio salės futbolo čempionato FUTSAL 2021 etapas.

18 val. rungtynėms susitiks Panama su Čekija, o 20 val. susirungs Vietnamas su Brazilija. 

Pasaulio čempionatas nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Vakar pirmosios rungtynės startavo Vilniuje ir Kaune, o šiandien vieną čempionato etapų pradeda ir Klaipėda. 

Klaipėdoje vyksiančių rungtynių tvarkaraštis:

Rugsėjo 13 d. 

18:00 Panama (PAN) v Czech Republic (CZE)
20:00 Vietnam (VIE) v Brazil (BRA)

Rugsėjo 14 d. 

18:00 Paraquay (PAR) v Spain (ESP)
20:00 Angola (ANG) v Japan (JPN)

Rugsėjo 16 d. 

18:00 Panama (PAN) v Vietnam (VIE)
20:00 Brazil (BRA) v Czech Republic (CZE)

Rugsėjo 17 d. 

18:00 Spain (ESP) v Japan (JPN)
20:00 Angola (ANG) v Paraguay (PAR)

Rugsėjo 19 d. 

18:00 Brazil (BRA) v Panama (PAN)
20:00 Portugal (POR) v Morocco (MAR)

Rugsėjo 20 d. 

18:00 Spain (ESP) v Angola (ANG)
20:00 USA (USA) v Serbia (SRB)

Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio salės futbolo čempionatui:

futsal pasaulio čempionatas lietuvos rinktinė

Vartininkai:

Laurynas Glinskis („Manchester Futsal Club“, Anglija);

Egidijus Žagaras (Jonavos „Vikingai“);

Ernestas Macenis („Kauno Žalgiris“);

Aikštės žaidėjai:

Arsenij Buinickij (Jonavos „Vikingai“);

Andrius Kaulinis („Turbotransfers“);

Vladimir Derendiajev (Jonavos „Vikingai“);

Tomas Bučma („Kauno Žalgiris“);

Benas Spietinis (Jonavos „Vikingai“);

Albert Voskunovič („Kauno Žalgiris“);

Justinas Zagurskas („Kauno Žalgiris“);

Lukas Sendžikas („Kauno Žalgiris“);

Edgaras Baranauskas (FK VIP);

Genaras Samsonik (Jonavos „Vikingai“);

Paulius Osauskas (Jonavos „Vikingai“);

Deividas Reimaris („Kauno Žalgiris“);

Artūr Juchno („Kauno Žalgiris“);

 

Kol kas lietuvių komandos sėkmė nelydi

Vakar iki pat dvikovos pabaigos kaip lygūs su lygiais su venesuliečiais kovoję Lietuvos futsal rinktinės futbolininkai, deja, rungtynių pabaigoje neatsilaikė. Praleistas įvartis likus dviem minutėms nulėmė pralaimėjimą 1:2 FIFA pasaulio salės futbolo čempionato debiutinėse rungtynėse.

„Jautėme sirgalių palaikymą, o tai leido greičiau įsivažiuoti į ritmą. Buvome susikaupę, kovojome iki pabaigos, todėl labai liūdna, kad nepavyko. Kodėl nepavyko? Turėjome planą, tačiau ne viską išpildėme iki galo.

Gerai tai, kad šiomis rungtynėmis čempionatas nesibaigia. Yra šansų į atkrintamąsias varžybas patekti net užėmus trečią vietą grupėje. Tai reiškia, kad mūsų šansai jokiu būdu dar nėra prarasti. Kovsime iki pabaigos – tam čia ir esame. Trečiadienį laukia kitas varžovas, kita taktika, tačiau svarbiausias dalykas lieka tas pats – nepadaryti tų klaidų, kurias darėme sekmadienį“, – po pralaimėtų rungtynių Venesuelai komentavo rinktinės žaidėjas Genaras Samsonikas.

Apmaudo neslėpė ir rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas. Dar iki čempionato starto ne kartą kalbėjęs apie tokių turnyrų patirties trūkumą, treneris ir šįsyk pakartojo tą patį.

„Mes ruošėme vaikinus rimtoms rungtynėms, stengėmės juos kuo greičiau įvesti į žaidimą, tačiau neturint žaidybinės patirties tokiuose turnyruose, tą padaryti yra labai sudėtinga. Natūralu, kad daugeliui pirmąkart gyvenime žaidžiant tokioje didelėje arenoje prisidėjo spaudimas. Kita vertus, kad ir koks būtų turnyras, kad ir kokios būtų rungtynės, spaudimas yra natūralus dalykas, nuo kurio nepabėgsi.

Rungtynių pradžioje tai jautėsi, tačiau mums labai pasisekė su kontrataka, kuri leido greitai išlyginti rezultatą. Tuomet bandėme laikytis savo plano, ieškojome galimybių kontratakuoti, deja, padarėme klaidą, kuri mums kainavo rungtynes.

Tokių klaidų sugebėsime išvengti tik tada, kai sugebėsime išlaikyti koncentraciją visų rungtynių metu – nuo pirmos iki paskutinės minutės. Tai įmanoma tik nuolat žaidžiant su stipriais varžovais. Šiuo atveju praleidome labai apmaudų įvartį, tačiau turime tai, ką turime.

Buvo dalykų, kuriuos pasiruošėme ir jie veikė, buvo tokių, kurie neveikė, tačiau juk niekada nebūna, kad komanda darytų viską idealiai taip, kaip yra suplanuota. Labai liūdna dėl rezultato, tačiau čempionatas tęsiasi“, – po rungtynių kalbėjo J.Ryvkinas.

Antrąsias FIFA pasaulio futsal čempionato rungtynes Lietuvos rinktinė Kauno arenoje žais trečiadienį 20 valandą su grupės favoritu Kazachstanu. Pastarasis čempionatą pradėjo užtikrinta pergale 6:1 prieš Kosta Rikos rinktinę.