Rudenį vykusio FIFA pasaulio salės futbolo čempionato vertė Lietuvai - virš 15 mln. eurų

AA

Rudenį Lietuvoje įvykęs didžiausias salės futbolo renginys pasaulyje – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas, kurio etapą buvo galima gyvai stebėti ir Klaipėdos Švyturio arenoje, padarė ryškų indėlį Lietuvai ir sukūrė aukštą pridėtinę ekonominę vertę: mokslo atstovų vertinimu, ekonominis renginio poveikis Lietuvai siekia nuo 15,043 mln. iki 19,34 mln. eurų, praneša LFF.

futsal lietuva

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą trijose Lietuvos arenose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gyvai iš viso stebėjo 63 748 žiūrovų.

„Lietuvos futbolo federacijai buvo didelis įvertinimas ir atsakomybė surengti istorinį, aukščiausio meistriškumo tarptautinį renginį Lietuvoje – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą. Džiaugiamės pasiektais jo rezultatais ir sukurta verte futbolui, salės futbolo augimui, Lietuvos ekonomikai ir šalies vardo žinomumui pasaulyje. Tai įrodo, kad mes, kaip sporto vadybininkai, turime būtinas sąlygas ir infrastruktūrą, reikalingus resursus ir kompetencijas organizuoti tokio aukšto lygio renginius Lietuvoje ir kurti pridėtinę vertę ekonomikai“, – sakė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. 

Ženklus tiesioginis ir bendras poveikis ekonomikai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas dr. Justinas Kisieliauskas atliko FIFA pasaulio salės futbolo čempionato sukurto ekonominio poveikio Lietuvai matavimą.

„Sporto renginių ekonominio poveikio vertinimas yra procesas, kurio metu siekiama parodyti tokio pobūdžio renginių finansinę naudą renginį priimančiai ekonomikai, šiuo atveju - Lietuvai. Šalis ar miestas, priimantys renginį, gauna didelę ekonominę naudą. Tai – papildoma veikla turizmo sektoriuje, daugiau darbo vietų, papildomos pajamos ir pridėtinė vertė gamyboje, geresnis šalies matomumas ir įvaizdis tarptautinėje rinkoje, kas ateityje konvertuojasi į daugiau turistų iš užsienio ir didesnį patrauklumą tiesioginėms užsienio investicijoms. Matavimas leidžia įvertinti ekonominę investicijų grąžą bei sukurti praktikas, kurios maksimaliai padidintų būsimų renginių naudą“, – teigė dr. Justinas Kisieliauskas.

Atliktos analizės duomenimis, tiesioginis FIFA pasaulio salės futbolo čempionato ekonominis poveikis Lietuvos ekonomikai siekia 10 744 731,85 eurų iš kurių 7 112 864,75 eurų (66,2 proc.) sudaro organizatorių ir 3 631 867,10 eurų (33,8 proc.) lankytojų išlaidų sukeltas ekonominis poveikis.

Garsino Lietuvos vardą pasaulyje

FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 rungtynes ir jų akimirkas potencialiai stebėjo daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje. FIFA duomenimis, čempionato rungtynės buvo transliuotos net 195 teritorijose visame pasaulyje: nuo Japonijos ir Australijos iki JAV.

Rungtynių apžvalgų peržiūrų skaičius vien „Youtube“ platformoje FIFA TV paskyroje perkopė 47 mln. Vidutinis vieno įrašo peržiūrų skaičius – apie 1 mln. Daugiausia – virš 1,9 mln. – peržiūrų sulaukė Tailando ir Portugalijos rungtynių apžvalga.

Kiekvienos čempionato rungtynių ir jų akimirkų transliacijos metu buvo garsinamas, matomas ir minimas Lietuvos vardas, o kai kuriose teritorijose – galimai išgirstas net pirmą kartą. Atlikti skaičiavimai rodo, kad FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 sukurta TV medija vertė Lietuvai potencialiai siekia virš 100 mln. eurų.

„Džiaugiamės, kad čempionatas suteikė galimybę padidinti Lietuvos populiarumą ir garsinti šalies vardą net tose vietovėse, kur dalis gyventojų nežinojo kas ir kur yra Lietuva“, – sakė LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius.

Padidino futbolo populiarumą Lietuvoje

Tyrimų bendrovės KANTAR prieš ir po čempionato atliktų tyrimų duomenimis, pasaulio salės futbolo čempionatas lėmė futbolo ir salės futbolo populiarumo augimą Lietuvoje. 

Prieš čempionatą atlikta visuomenės apklausa atskleidė, jog iki renginio kas ketvirtas iš dešimties respondentų Lietuvoje nei karto nebuvo girdėjęs ir nežinojo, kas yra salės futbolas. Net 37% apklaustųjų nurodė, kad buvo tik girdėję, jog egzistuoja salės futbolas, bet nieko daugiau apie jį negalėjo pasakyti. 

Po čempionato atliktas tyrimas parodė, FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas turėjo reikšmingą poveikį bendram lietuvių susidomėjimui salės futbolu: įvykus čempionatui, šio sporto populiarumas padidėjo 10% tarp 16-50 metų amžiaus respondentų, lyginant su prieš čempionatą atliktos apklausos rezultatais. 

Lietuvoje surengtas didžiausias metų salės futbolo renginys pasaulyje turėjo įtakos ir bendroms lietuvių žinioms apie FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą: čempionato, kaip kasmetinio sporto renginio, žinomumas Lietuvoje padidėjo 6%, palyginus su prieš renginį atlikto tyrimo rezultatais.

„Salės futbolas tendencingai auga visame pasaulyje ir, įvykusio čempionato dėka, lietuviai atrado sportą, apie kurį anksčiau nežinojo, sportą, kuris gali būti žaidžiamas viduje, kaip ir krepšinis. Tuo labiau, kad Lietuva gali pasigirti aukšto lygio arenomis, kurias labai teigiamai įvertino ir čempionate dalyvavusios komandos“, – teigė LFF generalinis sekretorius.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas 2021 buvo įvertintas ir išrinktas metų sporto renginiu Lietuvos sporto federacijų sąjungos sporto vadybos ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos apdovanojimuose.

Ikona, uždaryti