Reguliarusis sezonas baigtas pergale: dviženklį pranašumą išbarstęs „Neptūnas“ atsilaikė prieš „Rytą“

AA

Klaipėdos „Neptūnas“ (14/16) paskutinėse „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono rungtynėse įveikė Vilniaus „Ryto“ (26/4) komandą rezultatu (30:14, 22:22, 23:20,). Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai turėjo 29 taškų persvarą, bet į rungtynes sugrįžęs Vilniaus klubas ketvirtajame kėlinyje privertė šeimininkus kaip reikiant paprakaituoti.

„Neptūnas“ nuo pirmų minučių griebė jautį už ragų ir taiklių tolimų metimų dėka sužaidus 5 minutes susikrovė dviženklę persvarą (18:6). Apsukų D. Adomaičio auklėtiniai nemažino viso ketvirčio metu, o fantastiškai pirmąjį kėlinį uždarė M. Jogėla, smeigęs tritaškį metimą su sirena (30:14).

Antrajame kėlinyje ir toliau komandos žaidė pagal uostamiesčio ekipos diktuojamas sąlygas. Po E. Želionio dvitaškio metimo šeimininkai įgijo 21 taško pranašumą (39:18). Vis dėlto „Rytas“ pradėjo rodyti gyvybės ženklus ir spurtu 7:0 sumažino atsilikimą iki 13 (41:28). Ketvirčio pabaigoje B. Griciūnas savo ekipą tempė sudėtingais dvitaškiais metimais ir neleido Vilniaus ekipai dar labiau priartėti (52:36).

Pirmoje dvikovos dalyje „Neptūnas“ puikiai dirbo baudos aikštelėje ir surinko 30 taškų, kai vilniečiai 16, o šeimininkų dvitaškių procentas siekė net 83%.

Po ilgosios pertraukos „Švyturio“ arena ir toliau žiežirbavo nuo „Neptūno“ žaidėjų skleidžiamos energijos, o lyderio vaidmens ėmėsi kapitonas M. Mažeika. Pastarasis per 3 minučių atkarpą vienas pelnė 9 taškus, o klaipėdiečių persvara išaugo iki 29 (69:40). Visgi vilniečiai vis dar nekėlė baltos vėliavos ir prieš ketvirtą kėlinį atslikimą sumažino iki 19 (75:56).

Apsukų svečiai nemažino ir paskutinėje dvikovos atkarpoje. R. Williams‘o ir L. Ulecko pastangomis sostinės ekipa deficitą sumažino iki 10 (76:66), bet 3 minutes taškų iš žaidimo nepelnę klaipėdiečiai vis dėlto realizavo du dvitaškius iš eilės (80:66). Vilniečiai kovėsi iki paskutinių rungtynių akimirkų, o kai V. Kariniauskas pelnė du taškus ir pridėjo vieną baudos metimą, pirmą kartą nuo pirmojo ketvirčio tarp komandų buvo vienženklis skirtumas (84:76). Sostinės ekipa ir toliau „Neptūną“ spaudė nuo galinės linijos ir taip kelis kartus privertė D. Adomaičio kariauną klysti. „Rytas“ susitikimo pabaigoje įmetė 3 sunkius tolimus metimus, o po paskutiniojo L. Ulecko atsilikimas tapo minimalus (89:88). Vis dėlto K. Smith‘as likus mažiau nei 4 sekundėms padarė nesportinę pražangą. N. Mineikis šaltakraujiškai sumetė abu baudų metimus ir uždarė rungtynes.

Klaipėdos „Neptūnas“: Ž. Janavičius 20 (10 rez.perd.), B. Griciūnas 16 (5 atk.kam.), D. Gailius 15, M. Mažeika ir N. Mineikis – po 11, M. Jogėla 7 (5 atk.kam.).

Vilniaus „Rytas“: R. Williams‘as 21 (8 at.kam), V. Kariniauskas (6 rez.perd.) ir L. Uleckas – po 19, T. Leissner‘is 12.