Po pergalingo Dakaro finišo žmonai į glėbį puolęs Gelažninkas: geriau ir būt negali

Po pergalingo Dakaro finišo žmonai į glėbį puolęs Gelažninkas: geriau ir būt negali
AA

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas pakartojo savo pergalę Dakaro ralyje: kaip ir pernai, lietuvis triumfavo „vienišių“ įskaitoje – motociklininkų, kurie ralyje varžėsi be mechanikų pagalbos.

Arūnas Gelažninkas  dakaras

A. Gelažninkas solidų pranašumą prieš pagrindinius konkurentus įgijo 6-ame etape, kuriame motociklininkai važiavo dieną prieš automobilių ir visureigių įveiktu maršrutu. Trasa tapo pernelyg pavojinga varžytis, tad Dakaro organizatoriai buvo priversti imtis ryžtingų veiksmų.

Etapas buvo atšauktas motociklininkams įveikus 100 km, o dalyvių rezultatai buvo įtraukti į bendrą įskaitą.

Tą dieną artimiausią lietuvio konkurentą čeką Milaną Engelą pirmuose kilometruose stabdė techninės problemos, dėl kurių jis prarado gerą pusvalandį.

Reikšmingą persvarą įgijęs A. Gelažninkas neklydo ir užtikrintai užbaigė ralį iš esmės nesuteikdamas konkurentams didesnių vilčių.

Arūnas Gelažninkas

„Pagaliau 12-o greičio ruožo finišas. Šiandien važiavau visai ramiai.

Pirmoje etapo dalyje netrūko akmenų, tai riedėjau labai atsargiai, maksimaliai sumažinau galimą riziką.

Aplenkė mane keli varžovai, tačiau juos sutikau beklaidžiojančius ieškant vieno kontrolinio punkto, išvedžiau juos į teisingą kelią ir taip neskubėdamas pasiekiau finšą.

Dvylika dienų, lengva nebuvo, bet pergalė jau čia. Žinoma, dar reikia pasiekti Džedą. Esu labai laimingas ir džiaugiuosi pergale.

Arūnas Gelažninkas  su žmona

Antrus metus paeiliui laimėti „vienišių“ klasėje tikrai nėra lengva, juolab antrą savaitę kovojau su skausmu ir gėriau vaistus.

Bet geriau ir būt negali, važiuoju į Džedą, kur laukia ralio podiumas“, – po pergalingo finišo kalbėjo A. Gelažninkas.

 

delfi.lt

Ikona, uždaryti