Pirmasis langas – be žalgiriečių: Maksvytis paskelbė sutrumpintą rinktinės sąrašą

Pirmasis langas – be žalgiriečių: Maksvytis paskelbė sutrumpintą rinktinės sąrašą
AA

Jau kitą penktadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 19.30 val. „Švyturio arenoje“ stos į kovą pirmosiose atrankos rungtynėse į FIBA 2023 metų Pasaulio taurę. Artėjant mačui su Bulgarija, vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis pristatė sutrumpintą rinktinės sąrašą, kuriame – 15 krepšininkų.

Prie rinktinės trenerių štabo prisijungs ir treneris Evaldas Beržininkaitis, dirbantis Jonavos krepšinio klube.

„Sutrumpinome sąrašą, atrinkome žaidėjus, kurie, mūsų manymu, tinka labiausiai šioje situacijoje. Pavyko ne viskas, gaila, jog negalės prisijungti Vaidas Kariniauskas. Dar turėjome slaptų vilčių, kad jis suspės atsistatyti, tačiau, deja, nespėja. Šioje problematiškoje pozicijoje, reikės išsiversti kitais žaidėjais“, – kalbėjo Kazys Maksvytis.

Prie rinktinės antrosioms atrankos su Čekija rungtynėms (lapkričio 29 d.) prisijungti gali Mindaugas Kuzminskas, rungtyniaujantis Sankt Peterburgo „Zenit“ gretose. Šiuo metu žaidėjas kalbasi su klubu, derinamos kelionės detalės. Apie sprendimą LKF informuos artimiausiu metu.

„Turime ir džiugių naujienų – tikiuosi, jog antroms rungtynėms sugebės prisijungti Mindaugas Kuzminskas, kuris ir pats pareiškė didelį norą. Su klubu viskas nėra suderinta iki galo, bet taip, kaip viskas vystosi, eina gera linkme“, – kalbėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.

Dėl nesikertančio tvarkaraščio viltį prisijungti prie rinktinės antrajam atrankos mačui su Čekija (lapkričio 29 d.) teikę Kauno „Žalgirio“ žaidėjai Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas rinktinei nepadės. Dėl tos pačios priežasties šiame atrankos lange rinktinės marškinėlių neužsivilks ir Regimantas Miniotas.

„Teko šnekėti ir su „Žalgiriu“, ir su pačiais žaidėjais – šiai dienai susitarimo pasiekti nepavyko. Šiame lange teks išsiversti be jų“, – situaciją apibūdino Maksvytis.

Sąraše neliko Maksvyčio auklėtinio Permės klube Ado Juškevičiaus.

Išplėstiniame sąraše buvo 32 žaidėjai. Be jau minėtų žaidėjų pirmajame lange nedalyvaus Donatas Tarolis, Dovis Bičkauskis, Dovydas Giedraitis, Gytis Radzevičius, Ignas Sargiūnas, Kristupas Žemaitis, Laurynas Beliauskas, Marekas Blaževičius, Martynas Sajus, Matas Jogėla, Paulius Valinskas, Šarūnas Vasiliauskas, Vaidas Kariniauskas, Žygimantas Janavičius ir Žygimantas Skučas.

basketnews.lt