Pavykęs Maksvyčio debiutas – Lietuva lengvai atsispyrė link pasaulio čempionato

AA

Kazio Maksvyčio debiutas neprisvilo – Lietuvos rinktinė (1-0) iškovojo pirmąją pergalę atrankoje į 2023-ųjų pasaulio čempionatą.

Lietuviai namuose F grupės dvikovoje 89:69 sutriuškino Bulgariją (0-1).

Trenerio sprendimu mačui nebuvo registruoti Arnas Velička ir Martinas Gebenas, o Mindaugas Kuzminskas dar neprisijungė prie rinktinės.

Rungtynes geriau pradėjo bulgarai, kurie pirmajame kėlinyje susikrovė ankstyvą 7 taškų persvarą (11:4).

Visgi pabudę lietuviai, vedami 9 taškus per atkarpą pelniusio Osvaldo Olisevičiaus, atsakė 5tritaškiais ir spurtu 25:0, o po Martyno Echodo dvitaškio pranašumas antrajame kėlinyje pasiekė 18 taškų (29:11).

Kai atrodė, kad užsiliepsnoję lietuviai pradės triuškinti varžovus, bulgarai nepasidavė. Benefisą surengęs Pavlinas Ivanovas per 6 minutes supurtė 17 taškų, o jo vedami bulgarai į pertrauką išėjo turėdami 11 taškų deficitą (31:42).

Pailsėję lietuviai susigrąžino visišką rungtynių kontrolę. Maksvyčio auklėtiniai trečiąjį ketvirtį laimėjo 27:16 ir po 30 minučių turėjo 22 taškų pranašumą (69:47).

Ketvirtasis mačo kėlinys tapo formalumu. Lietuviai išlaikė didelį atstumą ir įsirašė pirmąją pergalę atrankoje.