Pasaulio jaunių plento dviračių čempionate lietuviai atvyko valandą pavėlavę į startą

Pasaulio jaunių plento dviračių čempionate lietuviai atvyko valandą pavėlavę į startą
AA

Jaunieji Lietuvos dviratininkai - Edgaras Žekas ir Jomantas Venckus penktadienio rytą Lueveno centre turėjo startuoti Pasaulio jaunių plento dviračių čempionate, tačiau į čempionatą atvyko valandą pavėlavę.

Dėl pavėlavimo jiems nebuvo leista startuoti. Dviratininkai iš šalies akimis nulydėjo pro šalį pravažiuojančius kolegas.

Kol oficialaus paaiškinimo nėra, Facebook soc. tinkluose plinta įvairios versijos siekiant išsiaiškinti priežastį. Dauguma imasi kaltinti trenerį.

Arūnas Gliaudelis komentaruose rašė, kad oficialus rinktinės treneris nedalyvavo pasaulio čempionate, dėl ligos.

Kęstutis Česaitis taip pat pakomentavo, kad komanda buvo susidūrusi su ypatingu iššūkiu: „Vakar ryte buvo pavogti visi dviračiai, ratai, įrankių dėžė ir asmeniniai daiktai, išdaužtas autobuso stiklas. Vietoje treniruotės ir susirinkimo, diena policijoje, vertė ~30k eur".

Tiksli pavėlavimo priežastis kol kas dar nėra aiški. 

**PAPILDYMAS**

Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinio sekretoriaus Stasio Petrausko komentaras:

“Ketvirtadienį buvo pavogtas visas mikroautobuse buvęs treniruotėms ir varžyboms reikalingas inventorius. Treneriui Kęstučiui Česaičiui, kuris pavadavo čempionato išvakarėse susirgusį Lietuvos jaunių vaikinų rinktinės trenerį Viktorą Bigą, dėl šio įvykio didžiąją dalį dienos teko aiškintis su Belgijos policijos pareigūnais. Sukrėstas treneris lenktynių išvakarėse negalėjo dalyvauti techniniame susirinkime. Policijai pavyko rasti pavogtą inventorių, todėl dviratininkai jau rengėsi startuoti. Bet ypač sudėtingoje situacijoje dar įvyko ir žmogiška klaida – buvo supainiotas starto laikas. Dėl to dviratininkai pavėlavo į lenktynes. Nuoširdžiai apgailestaujame ir tikrai padarysime išvadas, kad ateityje panašių klaidų būtų išvengta. Kviečiu nesmerkti trenerio, neįsigilinus į visas aplinkybes.”

Į Flandrijos regione, Belgijoje, vykstantį 94-ajį pasaulio dviračių plento čempionatą iš viso dalyvauti nuvyko 13 Lietuvos dviratininkų.

Čempionatas vyks iki rugsėjo 26 dienos.

 

LIKĘ LIETUVOS DVIRATININKŲ STARTAI PASAULIO ČEMPIONATE:
 

14.25 val. – 160,9 km GL, jaunimas (U-23), vaikinai: Aivaras Mikutis, Rokas Kmieliauskas, Žygimantas Matuzevičius, Mantas Januškevičius.

Rugsėjo 25 d. (šeštadienis)

9.15 val. – 75 km GL, jaunės: Auksė Strainytė, Kotryna Strakšytė;

13.20 val. – 157,7 km GL, moterys: Rasa Leleivytė, Inga Češulienė.

Rugsėjo 26 d. (sekmadienis)

11.25 val. – 268,3 km GL, vyrai: Evaldas Šiškevičius.