Palaikyti olimpiečius sirgaliai bus kviečiami į Nidą

Palaikyti olimpiečius sirgaliai bus kviečiami į Nidą
AA

Šią vasarą Neringa taps sporto gerbėjų traukos centru.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Neringos savivaldybe Tokijo olimpinių žaidynių metu Nidoje organizuos „Olimpinį festivalį“.

Liepos 23-rugpjūčio 8 dienomis, tuo metu, kai Tokijuje varžysis geriausi pasaulio sportininkai, Nidos „Menų zonoje“ vyks „Olimpinio festivalio“ renginiai.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje ir tuo metu galiosiančius saugumo reikalavimus Neringos gyventojai ir svečiai bus kviečiami ne tik palaikyti Lietuvos olimpiečius, bet ir patys išbandyti olimpines sporto šakas.

„Nors sirgaliai iš užsienio į olimpinių žaidynių varžybas įleidžiami nebus, neabejoju, kad jų palaikymas iš Nidos pasieks ir įkvėps mūsų olimpiečius Tokijuje. Nida – išskirtinė vieta ne tik dėl nuostabios gamtos, bet ir ypatingos atmosferos. Tarptautinio olimpinio komiteto atstovai, pamatę, kur planuojame rengti festivalį, liko sužavėti.

Kasdien sekame su epidemiologine situacija susijusias naujienas ir darysime viską, kad festivalio dalyviai galėtų saugiai džiaugtis sporto renginiais ir vieningai palaikyti sportininkus“, – sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Planuojama, kad festivalio lankytojai dideliame ekrane galės stebėti olimpinių žaidynių varžybas, dalyvauti tiesioginiuose teletiltuose su Tokijuje būsiančia Lietuvos delegacija, klausytis žinomų atlikėjų pasirodymų, susitikti su sportininkais bei patys išbandyti jėgas sporto turnyruose.

„Labai džiugu, kad olimpinės žaidynės, taigi ir organizuojamas „Olimpinis festivalis“ vyks 2021-aisiais Neringos – Lietuvos kultūros sostinės metais, išplėsdamas kultūrinių renginių programą sporto aistruoliams aktualiomis veiklomis. Tikiu, kad sėkmingas bendradarbiavimas su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir ateityje mums leis gyventojams bei svečiams pasiūlyti išskirtinių projektų, skatinančių bendruomeniškumą, sportinį aktyvumą ar tiesiog prasmingą laisvalaikio praleidimą“, – teigė Neringos meras Darius Jasaitis.

Nacionalinių olimpinių komitetų olimpinių žaidynių metu organizuojamus „Olimpinius festivalius“ šiais metais ketina rengti dešimt Europos valstybių.

Praėjusią savaitę LTOK atstovai dalyvavo susitikime su Čekijos, Prancūzijos, Vokietijos, Slovakijos, Nyderlandų, Švedijos, Rumunijos ir Slovėnijos nacionaliniais olimpiniais komitetais, kurio metu kiekviena šalis pristatė savo festivalio planus ir viziją.