Paaiškėjo 2023 metų Lietuvos buriavimo čempionai

AA

Savaitgalį Nidoje silpno vėjo sąlygomis vykusio LR suaugusiųjų ir jaunių buriavimo čempionato metu buvo išaiškinti šių metų Lietuvos čempionai net septyniose – „Optimist“, ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7, „RS Feva“, „470“ bei „F18“ – jachtų klasėse. Iš viso čempionate startavo beveik 120 buriuotojų iš skirtingų Lietuvos miestų.

Visas tris dienas Kuršių mariose ties Nida vyravo silpnas vėjas, kėlęs iššūkių tiek organizatoriams, kurie siekė įvykdyti visas suplanuotas lenktynes ir suteikti dalyviams lygiavertes sąlygas įrodyti savo pranašumą, tiek dalyviams, kuriems teko laukti vėjo bei varžytis ne tik meistriškumo, bet neretai ir sėkmės pareikalaujančiomis sąlygomis.

Nepaisant to, per tris čempionato dienas beveik visose jachtų klasėse pavyko įvykdyti visas aštuonias planuotas lenktynes.

Suaugusiųjų įskaitoje vienoje gausiausiai susirinkusių jachtų klasių, ILCA 6, moterų įskaitoje pergalę šventė LR čempionės titulą apgynusi olimpietė Viktorija Andrulytė. Vicečempione tapo Lėja Savickaitė, bronzą iškovojo Liepa Sitkevičiūtė. Pastaroji sportininkė varžėsi ir ILCA 6 jaunių įskaitoje, kurioje iškovojo pirmąją vietą ir tapo LR jaunių čempione.

Vyrų grupėje ILCA 6 suaugusiųjų įskaitoje šių metų čempionu tapo Marius Antanavičiūs, vicečempionu – Marius Kniubas, bronzą iškovojo Raimondas Šiugždinis. M. Antanavičius ir M. Kniubas pirmą bei antrą vietas pasidalino ir jaunių įskaitoje.

ILCA 7 jachtų klasėje čempionu tapo Vėjas Strelčiūnas, sidabrą ir bronzą pasidalino Giedrius Talijūnas bei Gustas Pipiras.

470 jachtų klasėje užtikrintai pergalę šventė visose įskaitinėse lenktynėse pirmąją vietą užėmę Daumantė Petraitytė ir Jurgis Jurgelionis, o F18 katamaranų klasėje – taip pat visas įskaitines lenktynes laimėję Mindaugas Petronis ir Artūras Šimanskij.

Jaunių įskaitoje gausiausiai į čempionatą susirinkusi buvo pačių jauniausiųjų, „Optimist“ jachtų klasės sportininkų grupė. Šios klasės bendroje įskaitoje iki 12 metų čempione tapo Vakarė Jackevičiūtė, sidabras ir bronza atiteko Tadui Germanavičiui bei iš Rygos atvykusiam Janiui Verners.

Bendroje „Optimist“ įskaitoje iki 16 metų pirmąją vietą iškovojo Aidas Vroblevičius, antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Vakarė Jackevičiūtė bei Mingailė Plučaitė.

„RS Feva“ bendroje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Pijus Striokas ir Adas Ožalas, merginų grupėje – Austėje Karčiauskaitė ir Augustė Žukauskaitė.

ILCA 4 jachtų klasėje jaunių čempionais merginų įskaitoje tapo Mariya Shramkova, vaikinų įskaitoje – Rokas Rimša.

Pilnus LR suaugusiųjų ir jaunių buriavimo čempionato rezultatus galima rasti čia.