Nuspręsta Futbolo maniežą įgyvendinti greitesniu būdu

Nuspręsta Futbolo maniežą įgyvendinti greitesniu būdu
AA

Šiandien Klaipėdos miesto taryba pritarė savivaldybės administracijos prašymui leisti netaikyti architektūrinio konkurso planuojant ir projektuojant dengtą futbolo maniežą, kaip Klaipėdos miestui svarbų socialinį objektą, Klaipėdos Pempininkų mikrorajone.

Klaipėdos Pempininkų mikrorajone, šalia Blatijos gimnazijos numatyto dengto futbolo maniežo projektavimo paslaugos bus perkamos ne konkurso, bet ekonominio naudingumo būdu.

„Išvengiant konkurso ir ekonominiu būdu pasirenkant projektuotoją, mes sutaupytume vienus metus laiko ir spėtume įgyvendinti projektą iki 2024 metų“, - teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas R. Zulcas.

Netaikyti konkurso buvo prašoma ir dėl esamos galimybės finansuoti šį 3 milijonų vertės projektą pasitelkiant Vyriausybės lėšas. Šiuo atveju tikimasi gauti 2 milijonus eurų.

„Dėl pačios pastato estetinės išvaizdos įdėsime maksimaliai visus galimus saugiklius konkursinėse sąlygose”, – teigė R. Zulcas.

Už leidimą nerengti konkurso pasisakė 20 Tarybos narių, susilaikė keturi (Ela Andrejeva, N. Puteikienė, Vaida Raugelė ir Jurij Šeršniov), prieš balsavo tik L. Skrupskelienė ir J. Simonavičiūtė.

Dengto futbolo maniežo miestui reikia dėl didelės futbolo bendruomenės. Šiuo metu Futbolo mokyklą lanko 770 vaikų ir jaunuolių, o pati šio sporto aistruolių bendruomenė siekia 1200 žmonių.

Pažymėtina, kad dengto futbolo maniežo atsiradimas Klaipėdos mieste  tenkins ne tik sporto mokyklose sportuojančių vaikų poreikius. Savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė  pateikė apibendrintus futbolo sporto šakos atstovų poreikius tokio objekto užimtumui. Galimi dengto futbolo maniežo naudotojai - Klaipėdos futbolo klubai, dalyvaujantys profesionaliose lygose; komandos (13-17 m.), dalyvaujančios oficialiuose Lietuvos čempionatuose; „WellKid“ čempionatuose dalyvaujančios komandos bei kiti futbolo mėgėjai.  Tikimasi, kad dengto maniežo paslaugomis norės naudotis ir aplinkinių rajonų futbolo komandos bei aistruoliai. Be to, Lietuvos futbolo federacija pajūryje dažnai organizuoja stovyklas įvairaus amžiaus futbolo rinktinių treniruotėms bei rungtynėms, dalis jų taip pat galėtų vykti naujajame manieže.