„Neptūnas“ už sąžiningą futbolą

„Neptūnas“ už sąžiningą futbolą
AA

Antradienio vakarą futbolo klubo „Neptūnas“ futbolininkai rinkosi į prevencinį pristatymą: „Ką turi žinoti apie manipuliacijas futbolo rungtynėmis (Match-fixing)“, kurį vedė LFF Drausmės komiteto vadovas Andrius Remeika.

Pristatymo metu buvo aiškinama: kokiais galimais būdais vyksta futbolo rungtynių manipuliavimas rezultatais ar jų eiga, kaip vyksta šių reiškinių stebėjimas ir kokios taikomos prevencinės priemonės, drausmės žaidėjams ar klubui, patekus į LFF Drausmės komiteto akiratį.

„Reikėtų išvesti paraleles: sakykime, jei žmogaus sveikatai didelį pavojų kelia įvairūs susirgimai, ligos, tai manipuliavimas rungtynėmis, tai yra vėžys futbolui ir tai gali visiškai sunaikinti šią sporto šaką. Federacijos tiklsas yra išsaugoti, išpopuliarinti, pakelti futbolą į tokį lygį, kad mes galėtume gražiai atrodyti tiek Europoje, tiek pasaulyje. Taip pat, kad galėtume suteikti malonumą savo žiūrovams, nes Lietuvoje futbolas yra tikrai populiari sporto šaka, kurią žaisti renkasi tikrai daug vaikų, jaunimo. Lietuvoje iš kokių 400 rungtynių, kokios 4 būna manipuliuotos, tai tikrai nėra masiškos apraiškos, bet pasitaiko. Vis dėl to, federacija kviečia visus futbolininkus, trenerius ir vadybininkus bendradarbiauti, būti aktyviems patiems, nes be jų pagalbos federacija yra vienas, du, trys ar keturi žmonės, o jei visi futbolininkai pajaus, kad tai prieštarauja futbolo vertybėms, jų asmeninėms vertybėms, tada situacija pasitaisys ir šito reiškinio nebeliks“, – viltimis dalinosi LFF Drausmės komiteto vadovas Andrius Remeika.

Vedamas šių idėjų ir noro, kad futbolas būtų „švarus“, futbolo klubo „Neptūnas“ dalininkas Sigitas Ambrazevičius neslepia, kad: „Mintis kilo surengti šį prevencinį seminarą, nes galbūt jau kitais metais „Neptūnas“ būs I lygoje ir ten įžengsime į pavojaus zoną. Jeigu norime turėti futbolą, reikia visiems dirbti kartu. Darome bendrą dalyką, kad futbolas būtų švarus, sąžiningas ir materialiai gerai aprūpintas.“

Seminare dalyvavo ir lažybų prevencijos komiteto narys Rimantas Žvingilas, kuris skatina ir linki kitiems futbolo klubams sekti klaipėdiečių pavyzdžiu.

„Norėčiau padėkoti gerbiamam A. Remeikiui, kad nepabūgo ilgos kelionės ir pravedė prevencinį pristatymą apie tikrai įsišaknijusią didelę problemą, kuri yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Mano nuomone, tai labai sveikintinas „Neptūno“ žingsnis, nes tai toks pirmas atvejis, kai klubas pats pasikviečia drausmės komisijos sekretorių pristatyti ir pateikti visą informaciją apie rungtynių manipuliacijas. Tai turėtų būti pavyzdys kitoms komandoms, kitiems miestams, kad patys kviestųsi, rodytų iniciatyvą, o kad ne patys drausminės komisijos vadovai ar darbuotojai siūlytųsi. Tai yra labai sveikintinas dalykas ir futbolo klubas „Neptūnas“ bus puikus pavyzdys ir kitoms komandoms.“

 

Reklama Ikona, uždaryti