Nemokamos treniruotės sutraukė per 600 Klaipėdos krašto vaikų ir suaugusiųjų

Nemokamos treniruotės sutraukė per 600 Klaipėdos krašto vaikų ir suaugusiųjų
AA

Klaipėdos ledo ritulininkai nuolat Lietuvą ne tik džiugina puikiomis pergalėmis užsienio šalyse, bet ir organizuoja įvairias socialines akcijas, nemokamus renginius bei šventes mūsų ledo ritulio bendruomenei. Pastebėta, kad nemokamos įvairios, tiek riedučių, tiek bendro fizinio pasirengimo, tiek ant ledo treniruotės duoda ir saldžių vaisių - plečiasi ledo ritulininkų bendruomenė: Klaipėdos "Skato" ledo ritulio mokykla subūrė mergaičių komandą, padaugėjo ir sportuojančių vaikinų.

Be to, į sportą įsiliejo ir jų tėveliai - susibūrė nuolat besitreniruojanti mėgėjų suaugusiųjų komanda, tarp kurių yra ir moterų.

Per masiškumą išryškėja talentai

Klaipėdos "Skato" ledo ritulio mokyklos vadovas Eduardas Pavliukovas akcentuoja, kad būtina skatinti gyventojų sveiką gyvensena per fizinį aktyvumą, kūno kultūrą ir sportą.

"Per masiškumą išauga ir talentai", - pabrėžia E. Pavliukovas.

Šiltuoju sezono metu ledo ritulininkai dažnai keičia treniruočių pobūdį ir daug treniruojasi su riedučiais.

"Mes nuo gegužės mėnesio pirmadieniais, antradieniais ir ketvirtadieniais įvairiose Klaipėdos miesto vietose organizuojame riedučių treniruotes ir kviečiam visus norinčius pabandyti ir įgyti įgūdžių. Visą informaciją ir registraciją skelbiame Klaipėdos "Skatas" facebook paskyroje. Nemokamai aprūpiname ir riedučiais", - pabrėžė E. Pavliukovas.

Jis pasidžiaugė, kad sėkmingai įsiliejo į projektą "Ant ledo ir už jo ribų - KARTU", kuris bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“

"Įsigijome 30 porų riedučių su apsaugomis ir duodame žmonėms nemokamai pabandyti. Šis projektas skirtas fizinio aktyvumo skatinimui ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymui Klaipėdos apskrities šeimoms, nukreiptas į rekreacinio ledo ritulio populiarinimą. Galime pasidžiaugti, kad jau mūsų nemokamas treniruotes išbandė per 600 vaikų ir suaugusiųjų ir skaičius vis auga. Patys likome maloniai nustebinti žmonių aktyvumu", - sakė E. Pavliukovas.

Gegužės 14 dieną - šeimų 3x3 turnyras

"Skato" treneriai ne tik organizuoja nemokamas tiek vaikams, tiek jų tėveliams įvairias ledo ritulio ir riedučių treniruotes, bet ir įvairiose Klaipėdos miesto vietose organizuoja įvairias bendro fizinio pasirengimo treniruotes, seminarus, ledo ritulio šeimų turnyrus.

"Per pastaruosius dvejus metus organizavome ir du seminarus, šeimų 3x3 ledo ritulio turnyrus, parodomąsias treniruotes Gargžduose ir Kretingoje. Dar planuojame surengti parodomąją treniruotę ir Šilutėje. Gegužės 14 dieną ant Klaipėdos "Akropolio" ledo organizuosime jau ketvirtąjį šeimų 3x3 ledo ritulio turnyrą, kuriame vėl dalyvaus 12 komandų, tarp jų svečiai ir iš Kauno. Smagu, kai kartu varžosi ir penkiamečiai ir garbaus amžiaus - net iki 72 metų šeimos nariai. Buriame šeimas, skatiname juos kartu sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį", - akcentavo Klaipėdos "Skato" vadovas.

"Organizuotos varžybos - aktyvi pramoga dalyviams. Prizininkus apdovanojame prizais, o visi turnyro dalyviai, nepriklausomai nuo rezultatų, gauna atminimo medalius. Visiems smagu. Paskutinį šeimų turnyrą stebėjo gausios šeimų palaikymo komandos - apie 80 žmonių", - pasidžiaugė E. Pavliukovas.

Daug dėmesio sulaukė ir nemokamos fizinio aktyvumo treniruotės vaikams sporto salėje.

"Čia dominavo įvairūs pratimai, fizinis aktyvumas, žaidėme grindų riedulį (ang. "Floorball"). Mūsų tikslas - populiarinti ledo ritulį ant ledo ir už jo ribų ir pritraukti daugiau žmonių į šią sporto šaką.

Kalbėdamas apie nemokamas riedučių treniruotes, jis teigė, kad pasiteisino tai, jog treniruotės vyksta skirtingose miesto vietose.

"Tokiu būdu pritraukiame daugiau žmonių iš įvairių rajonų. Žmonės tiesiog eidami pro šalį susidomi, prieina, pabando. Taip pamažu ir tampa nuolatiniais mūsų treniruočių dalyviais", - pasakojo E. Pavliukovas.

 

Išugdė Lietuvos rinktinės lyderę

Anot "Skato" vadovo, pasiteisino ir nemokamos fizinio aktyvumo treniruotes suaugusiems, vykusios 1 kartą per savaitę.

"Ateidavo ir tokių žmonių, kurie nedrįsta arba neišgali įsigyti abonemento į sporto klubą, tačiau pas mus mielai įsiliedavo į treniruotes ir vėliau dėkodavo bei vis klausdavo, kada bus kita treniruotė. Tiesiog tapo nuolatiniais treniruočių dalyviais. Žmonės nori sportuoti, tik jiems reikia sudaryti tam sąlygas. Panašūs nemokami projektai - labai reikalingi naudingi kiekvienam", - pabrėžė E. Pavliukovas,

Jam džiaugsmą kelią ir tai, kad nuo nemokamų riedučių treniruočių aktyviai pradėjo sportuoti būrys suaugusiųjų ir vėliau perėjo prie treniruočių ant ledo.

"Riedučių treniruotes išbandė per 300 Klaipėdos apskrities vaikų ir suaugusiųjų. Susibūrė mėgėjų suaugusiųjų klaipėdiečių ledo ritulio komanda, kuri jau sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes su Rietavo mėgėjų komanda. Pralaimėjome 1:4, bet pirmas blynas neprisvilo. Visi pasisėmė emocijų, adrenalino ir liko patenkinti", - sakė E. Pavliukovas.

Jis pastebi, kad nemokamos riedučių treniruotės itin domina mergaites.

"Šiltuoju sezono metu į riedučių treniruotes kaskart ateina po 20-40 žmonių. Mergaitės labai mėgsta važinėtis riedučiais, o kai jos paįvairinamos ledo ritulio elementais - dar smagiau. Taip pamažu subūrėme net mergaičių komandas, kurios vėliau perėjo ant ledo. Su mergaičių komanda žaidėme Lietuvos čempionate, vėliau perėjome ir į Latvijos čempionatą, kur žaidė vien mergaitės. Juk mūsų klube sportyinį ledo rutulio kelią pradėjo ir viena iš Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderių Klara Miuller", - pasidžiaugė Klaipėdos "Skato" vadovas.

 

Įtraukė ir Ukrainos vaikus

Projektas "Ant ledo ir už jo ribų - KARTU", trunkantis net 24 mėnesius, yra  skirtas fizinio aktyvumo skatinimui ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymui Klaipėdos apskrities šeimoms, nukreiptas į rekreacinio ledo ritulio populiarinimą.

Projekto metu parengta ir įgyvendinama rekreacinio ledo ritulio programa, t.y. visuminė fizinio aktyvumo ir fizinių įgūdžių plėtojimo programa ant ledo ir už jo ribų skirta šeimoms. Programos pagrindas - ledo ritulio technikos, bet ji orientuotą į bendrąjį fizinį aktyvumą, fizinio pajėgumo stiprinimą bei fizinių įgūdžių plėtojimą.

Programos pagrindu parengti treniruočių planai skirtingoms tikslinėms grupėms, metodiniai patarimai treneriams.

Projekto veiklos vykdomos pagrinde Klaipėdos mieste, tačiau nuo balandžio mėn. veiklos plečiamos į kitus Klaipėdos apskrities miestus.

Klaipėdos "Skato" ledo ritulio mokykla aktyviai prisideda prie pagalbos karo pabėgėliams iš Ukrainos.

"Klube treniruotes lanko 4 Ukrainos vaikai. Jie taip pat dalyvavo ir projekto renginiuose. Be to, į projekto veiklas - riedučių treniruotes - įsijungė 18 vaikų karo pabėgėlių iš Ukrainos. Taip pat įgyvendinta ir vasaros stovykla. Projekte dalyvavo ir įvairios tikslinės grupės, patiriančios socialinę atskirtį: globos namų vaikai, senjorai, migrantai ir kt. Buvo suorganizuota paskaita "Suaugusiųjų ir vaikų fizinis aktyvumas" ir seminaro lektorius pasiūlė dalyviams atlikti tam tikras praktines užduotis susijusias su savo sveikatos rodiklių stebėjimų, jų interpretavimu. Dalyviai sužinojo, kaip stebėti savo fizinę būseną treniruočių metui, reguliuoti fizinį krūvį, tinkamai planuoti fizinį aktyvumą", - apie projekto naudą pasakojo E. Pavliukovas.

Reklama Ikona, uždaryti