Neįmanoma misija arba pralaimėjimas „Riteriams B“

AA

Optibet I lygos kovos sugrįžo į uostamiestį, bet, deja, ne pergalingai. Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkai namie, savų žiūrovų akivaizdoje, krito prieš Vilniaus „Riterių B“ komandą rezultatu 1:2 (1:1) bei patyrė antrą nesėkmę iš eilės. Ko pritrūko? Daug ko. Futbolo Dievai tikrai buvo ne mūsų pusėje. Vėl neišnaudotos progos, nebūta pasiaukojimo kovos aikštėje, o iš nedidelių detalių ir susideda galutinis rezultatas, kuris, kaip bebūtų gaila, mums palankus, deja, netapo. Neįmanoma misija, taip galima apibūdinti šio sezono abu susitikimus su jaunaisiais varžovais – jie šį sezoną liko neiveikti. Dvi rungtynės ir abi pralaimėtos. Nedaugžodžiaukime, pabandykime prisiminti, kas vakar įvyko, nors ir norėtųsi viską pamiršti kuo greičiau.

Klaipėdos „ Neptūnas“ – Vilniaus „ Riteriai B“ 1:2 (1:1)

Įvarčiai: 6 min. P.Okende, 27 min. H.Mehasseb, 67 min. A.Šveistrys

Įspėjimai: 12 min. M.Rusys, 90 min. O.Dovhyi, 41 min. A.Kaulinis

Teisėjas: Ernestas Kemėža (Klaipėda)

2023.08.06 Klaipėdos miesto centrinis stadionas Optibet 1 lygos rungtynės. 17 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 100

„Neptūnas“: 1.V Trefilov (GK), 9.M.Rusys, 10.O.Dovhyi, 11.A.Spyčius, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 33.A.Ankudinovas, 35.H.Mehasseb, 49.K.Namnganda, 55.N.Vyzdryk, 66.V.Šulžickij

Atsarginiai: 89.D.Komža (GK), 5.M.Velyvis, 19.M.Ogundu, 20.A.Vilavičius, 29.D.Jurgelevičius, 42.J.Vaitkus, 77.D.Matihin, 94.I.Paulius, 99.A.Gečas

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

„Riteriai B“: 12.A.Voitinovičius (GK), 14.A.Šveistrys, 15.E.Andriuškevič, 17.D.Rimpa, 20.M.Rutkovskis, 24.J.Usavičius, 25.P.Okende, 29.A.Kaulinis, 31.E.Mickus, 70.M.Latvys

Atsarginiai: 96.E.Ramanauskas (GK), 2.M.Ustinovič, 28.A.Tamaševičius, 77.J.E.Zdanovič

Treneris: Raimondas Vilėniškis

Ar čempionato pertrauka tikrai mums buvo ne į naudą? Komanda išsibalansavo ir sugrįžti į pergalių kelią nepavyko ir antrose rungtynėse iš eilės. Pati rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo: klaipėdiečiai buvo aktyvus ir darbą pradėjo daryti nuo pirmųjų akimirkų, kol neatėjo 6 rungtynių minutė ir pirmąją savo pavojingą ataką atliko prasiveržęs kraštu P.Okende. Jis neklysta ir pirmuoju smūgiu į vartų plotą nuginkluoja V.Trefilovą, D.Komžą vartuose pakeitusį jo kolegą. Vartų sargas sureagavo per vėlai, o bandymas gelbėti komandą buvo nesėkmingas.

Įmušę įvartį varžovai atsitraukė ir leido iniciatyvą perimti aikštės šeimininkams, kurie švaistė progas į kairę ir į dešinę. Tik kažkelintu bandymu, gerai išvestas H.Mehasseb, kėliniui baigiantis rezultatą išlygina. Turbūt neskaičiuosiu, kiek tas pats egiptietis ir visa „Neptūno“ komanda paleido progų, kai galėjo nuginkluoti A.Voitinovičių. Kai kada pritrūko sėkmės, o kai kada ir meistriškumo bei šalto proto, kurį gerokai vakar buvo užslėpęs karštis, vyravęs ne tik stadione, bet ir visoje Lietuvoje.

Antrąjį kėlinį pradėjo vėl aktyviau aikštės šeimininkai: pavojingi kampiniai, kurių vakar uostamiesčio klubas kėlė nemažai, bet nuginkluoti varžovų vartininko nepavyko. Apie žaidimą turbūt labai ką sunku kalbėti, tie kas parodė norą ir iniciatyvą rungtynių eigos nepakeitė, o papildomos pagalbos iš kitų nesulaukė. Aikštėje reikia „luptis“ ir kiekvienose rungtynėse įrodinėti viską iš naujo. Nauja diena tai – istorija, o istorijos mes, deja, nesukūrėme. Sukūrė – A.Šveistrys, bet ne Klaipėdai, o Vilniui ar bent jau tiems, kurie šiame mieste palaiko „Riterių B“ vienuolikę. Žaidėjo šveistas baudos smūgis tapo neįkandamas klaipėdiečių gynybai. Sėsk tau rašome 10! Atsisėdo ir išvažiavo.

Tokia istorijos pabaiga iš serijos „misija neįmanoma“. „Neptūnas“ šį sezoną šiai komandai pralaimi ir antrą kartą. Prieš rungtynes tikėjomės geriau, bet gavosi, kaip gavosi.

Sekančias rungtynes mėlynai balti žais kaimynų derbyje. Kretingoje mūsų lauks kovingoji – „Minija“ , rungtynės šeštadienį, Kretingos stadione, 18 val.

Namuose rungtyniaujantį „Neptūną“ išvysime rugpjūčio 20 d. su „Šiaulių B“ komanda.