Lietuvos rinktinė atvyksta į Palangą: tradiciškai susirinks į mini stovyklą

Lietuvos rinktinė atvyksta į Palangą: tradiciškai susirinks į mini stovyklą
AA

Koronaviruso pandemijai kardinaliai pakeitus 2020 metų vasaros sporto kalendorių, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė liko be oficialių varžybų, tačiau šią vasarą ji vis tiek susirinks.

Liepos 10-25 dienomis Palangoje planuojama rinktinės kandidatų mini stovykla, kurioje dalyvautų 15-16 krepšininkų.

Tikslus dalyvių skaičius ir jų pavardės dar nėra žinomos, tačiau neabejojama, kad stovykloje nebus JAV likusių ir NBA sezono pratęsimo laukiančių Jono Valančiūno bei Domanto Sabonio.

Stovyklos pabaigoje rinktinė gali sužaisti ir kelias draugiškas rungtynes, šie planai dar derinami su potencialiais varžovais.

„Ačiū Lietuvos krepšinio federacijai už tokią suteiktą galimybę. Žaidėjai jau tikrai yra pasiilgę kamuolio ir darbo treniruočių salėje. Jiems tai bus gera galimybė pasiruošti sezonui ir tuo pačiu geriau pažinti rinktinės žaidimo sistemą bei pasiruošti artėjantiems „langams“ bei olimpinės atrankos turnyrui“, – LKF tinklalapyje cituojamas rinktinės vyr. treneris Darius Maskoliūnas.

Maskoliūno treniruojama Lietuvos rinktinė birželio 23-28 dienomis turėjo dalyvauti olimpinėje atrankoje Kaune, tačiau dėl visą pasaulį paralyžiavusio viruso tiek šios varžybos, tiek olimpinės žaidynės buvo perkeltos į kitų metų vasarą.

Artimiausias oficialias rungtynes rinktinė žais metų pabaigoje, kai lapkričio 26 d. namie priims Danijos krepšininkus, o lapkričio 29 d. taip pat savo aikštėje kausis su belgais. Tai bus Europos čempionato atrankos dvikovos.

Po vyrų stovyklos, liepos 27 – rugpjūčio 9 dienomis, Druskininkuose stovyklaus ir Manto Šerniaus vadovaujama Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, kuri ruošis Europos čempionato atrankos rungtynėms su Serbijos ir Albanijos rinktinėmis.

„Labai smagu, kad federacija parodė tokią iniciatyvą ir suteikė sąlygas dirbti. Tai bus puiki proga išnaudoti laiką tikslingai ir ruoštis artėjančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms. Žaidėjos galės sustiprinti tarpusavio ryšį bei pasiruošti sezono kovoms. Planuojame, kad šioje stovykloje dalyvaus 16-a krepšininkių“, – teigė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

„Dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir nukeltų turnyrų, Lietuvos rinktinės liko be pasiruošimo stovyklų ir oficialių rungtynių. Visgi, dedame visas pastangas, kad būtų suorganizuotos treniruočių stovyklos, treneriai ir žaidėjai turėtų galimybę skirti laiko žaidimo gerinimui, o krepšininkai ir krepšininkės tuo pačiu pasiruoštų artėjančiam sezonui. Planuojame panašias stovyklas ir kelioms jaunimo rinktinėms bei tikimės, jog pavyks suderinti kontrolines rungtynes ir joms“, – sakė LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas.

Ikona, uždaryti